НОВИНИ

Активісти закликають учасників автомайдану не боятися погроз ДАІ про кримінальну відовідальність

Активісти через соціальні мережі закликають автомобілістів Києва "не вестися" на залякування даішників про криміналну відповідальність за участь у акції "Автоколапс".

У столичному управлінні ДАІ попередили, що блокування транспортних комунікацій, доріг, шляхів сполучення тягне за собою кримінальну відповідальність за статтею 279 КК України.

Таке попередження ДАІ оприлюднило у зв’язку з наміром активістів Майдану блокувати урядовий квартал в четвер, 26 грудня. Нова акція має назву "Автоколапс".

Водночас активісти у мережі Facebook вже закликали людей "не вестися" на залякування даішників.

"Вони за законом не мають права вас карати. Вони намагаються залякати автомобілістів будь-якими способами. Не знають, що ще придумати", - пише активіст Дмитро Булатов.

Він наголошує, що у будь-якому разі не треба нічого підписувати.

"Ви маєте право не виходити з машини, не давати в руки даішникам документи, і я дуже прошу вас не підписувати жодних документів, а так само вимагайте пояснень причин зупинки і знімайте це на відео", - пише активіст.

Зокрема Булатов заспокоює учасників Автомайдану, що їх не покарають, "бо 90% випадків покарання людей співробітниками ДАІ і штрафи, які вони застосовують, - незаконні".

"Якщо людина, тобто ви, себе не обмовите чи не підпишете незаконно виписаний штраф, протокол або припис - вам нічого не буде", - наголошує Булатов.

Нагадаємо, на початку грудня учасники авто майдану блокували базу "Беркуту" на Червонозоряному проспекті в Києві.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.