НОВИНИ

У Харкові учасники Євромайдану перейменували проспект Леніна у проспект Леннона

У Харкові учасники Євромайдану сьогодні символічно перейменували проспект Леніна на проспект музиканта гурту Beatles Джона Леннона.

Символічну меморіальну дошку Леннону встановили на перехресті проспектів Правди і Леніна, на одному з будинків.

"Акція виникла спонтанно, тому що весь час доводиться чути про «хаос і розруху», яку сіє революція. Тому ми вирішили зробити щось таке творче, конструктивне, конкретне. Щось таке, що може примирити сторони, які не сходяться у якихось своїх ідеологічних, світоглядних засадах", – розповів автор ідеї, координатор Євромайдану Харкова Сергій Жадан.

"От у нас є проспект Леніна. Одним подобається ця назва, іншим вона категорично не подобається. І ми вирішили знайти якийсь компромісний варіант. Це забере не так багато якихось коштів громади. Може пройти маляр і фарбою перемалювати одну літеру. Леннон – така компромісна фігура, яка може поєднати різні культурні парадигми і різні світоглядні засади харків’ян", – переконаний Жадан.

"Відповідаючи на закиди про недопустимість вандалізму й руйнівництва, а також ідучи назустріч ідеям консолідації українського суспільства на ґрунті любові та взаємоповаги, харківський Євромайдан виступає з конструктивною і творчою пропозицією – перейменувати проспект Леніна на проспект Джона Леннона. Сподіваємось, запропонована ініціатива знайде підтримку серед представників харківської громади, місцевого керівництва, в робочих колективах та навчальних закладах, поєднуючи часто несумісні ідеологічні та світоглядні вектори й пропонуючи компромісні шляхи формування регіональної культурної політики", – йдеться у поясненні доцільності громадської акції.

На плакаті у вигляді пам’ятної дошки зображене фото Джона Леннона і напис: "Проспект названо на честь видатного музиканта, поета, композитора і борця за мир Джона Вінстона Оно Ленонна. 1940-1980. Від удячних харків’ян".

За даними організаторів, на Євромайдані зібралося кілька сотень людей. Вони пройшли ходою від пам'ятника Шевченку до проспекту Леніна.

Читайте також: Влада Харкова намагається повернути місту "звання" столиці радянської України

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.