НОВИНИ

Грузинського тележурналіста не впустили в Україну

Грузинська телекомпанія "Руставі- 2" вимагає від влади України роз'яснень з приводу заборони на в'їзд в країну журналіста телеканалу Давіда Какулія. Про це йдеться в оприлюдненому в Тбілісі заяві телекомпанії.

Грузинського журналіста, який з кінця листопада висвітлював події у столиці України, 20 грудня не впустили до Києва. Як повідомив Какулія, в аеропорту Києва працівники прикордонної служби сказали йому, що його внесено в так званий «чорний список» і йому заборонено в'їзд в країну.

"Мені пояснили, що згідно з  рішенням Служби безпеки України мені з 8 грудня 2013 року до 8 грудня 2014 року заборонено в'їзд в Україну і журналістська діяльність там", - розповів журналіст.

Він вказав, що прикордонники пред’явили документ, в якому значилось, що у період роботи в Києві журналіст "порушив законодавство країни і, відповідно, Служба безпеки України внесла його до списку небажаних осіб".

Грузинська телекомпанія "Руставі- 2" вважає, що "заборонивши Давіду Какулія в'їзд в Україну на один рік, українська сторона абсолютно безпідставно завадила журналісту у здійсненні його діяльності".

"Цим фактом українська сторона порушила не тільки двосторонні угоди, а й міжнародні правові акти. "Руставі - 2" вимагає від української сторони пояснень і звертається до керівництва МЗС Грузії з проханням відреагувати на цей факт", - сказано в документі.  

Нагадаємо, на початку грудня голова  комітету Верховної Ради з питань свободи слова та інформації Микола Томенко заявив, що Державна міграційна служба вимагає від грузинських журналістів протягом трьох днів залишити Україну на підставі звернення заступника голови СБУ про їх нібито причетність до масових заворушень та повалення державної влади.

Як розповів кореспондент  грузинської телекомпанії "Табула" Дмитро розповів, що до готелю "Дніпро" у Києві, де проживала група грузинських журналістів, 10 грудня прийшли троє молодих людей з посвідченнями СБУ й Міграційної служби, які зачитали постанову за підписом заступника голови Служби безпеки України про необхідність залишити країну.

Водночас Служба безпеки заявила, що  не володіє інформацією щодо вимог до грузинських журналістів залишити територію України через підозру в участі у масових заворушеннях в Києві