НОВИНИ

У Росії заявляють, що наступного тижня Янукович знову поїде в Москву

На початку наступного тижня в Москві відбудеться Вища євразійська рада, в якій візьмуть участь президенти України, Білорусі та Казахстану. Про це заявив заступник міністра закордонних справ РФ статс-секретар Григорій Карасін.

"На цій зустрічі будуть підбиті підсумки роботи Ради за рік і намічені подальші заходи щодо просування вперед нашого інтеграційного процесу. Це буде дуже важлива зустріч", - зазначив Карасін.

На зустріч також запрошені президенти інших держав, зокрема, Вірменії та Киргизії.

"Наш курс зводиться до того, щоб інтеграційні процеси взаємно доповнювали один одного, жодним чином не суперечили один одному, що часто роблять наші колеги у Брюсселі, говорячи про те, що  асоціація того чи іншої держави, чи то Вірменія, Грузія і Молдова з ЄС автоматично означає, що ні в яку іншу інтеграційну організацію ця держава вступити не може", - роз'яснив заступник глави МЗС.

"Нас змушувала замислюватися і нервувала та практика секретності і таємничості, в якій обговорювалися тексти угод про асоціацію (між Україною і ЄС). Партнерство передбачає транспарентність, відкритість, уникання ситуацій, які є неприємними сюрпризами для інших сусідів, організацій. Ми цього не робимо самі і висловлюємо свою стурбованість, коли цим займаються інші", - підкреслив Карасін.

Нагадаємо, президент РФ Владімір Путін зустрівся з президентом Віктором Януковичем в рамках засідання українсько-російської міждержавної комісії у Москві 17 грудня. Янукович домовився з Путіним про надання Росією кредиту Україні в $15 млрд, а Газпром і Нафтогаз підписали доповнення до "Контракту на купівлю-продаж, поставки, обсяги та умови транзиту природного газу" від 19 січня 2009 року, що дозволяє поставляти російський газ в Україну за ціною $268,5 за тис. м³, тоді як зараз вона становить понад $400.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.