НОВИНИ

ЄС підтверджує, що готовий підписати з Україною угоду про асоціацію

Європейський Союз підтвердив свою позицію щодо України - Брюссель готовий підписати Угоду про асоціацію, майбутнє країни - в Європі. Про це заявив президент Ради ЄС Герман Ван Ромпай в п'ятницю на прес-конференції після закінчення саміту Європейського Союзу, який пройшов у Брюсселі 19-20 грудня.

"Від усього Європейського Союзу я хочу сказати, що наша пропозиція про політичну асоціацію і тісних економічних зв'язках залишається на столі. Ми хочемо підписати (Угода про асоціацію – Ред.), як тільки країна буде готова" , - сказав президент Ради ЄС.

"Ми поважаємо і шкодуємо про рішення українського керівництва не підписувати... але майбутнє наших відносин належить до довгостроковій перспективі... Майбутнє України лежить в Європі , і ніхто не може цьому запобігти" , - додав він.

Нагадаємо, 21 листопада своїм розпорядженням уряд України призупинив підготовку до підписання угоди про асоціацію з ЄС та відновити активний діалог з Російською Федерацією та іншими країнами Митного союзу.  Азаров запевнив, що рішення уряду не означає намірів вступити до Митного союзу.

29 листопада президент Віктор Янукович не підписав угоду про асоціацію з ЄС.

13 грудня Янукович заявив, що Угода про асоціацію з Європейським Союзом була підготовлена з порушенням національних інтересів, тому відповідальні за її розробку будуть усунені від роботи або зовсім звільнені.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.