НОВИНИ

  ▪   Оксана Хмельовська

Політолог: Янукович боїться вільних журналістів і незалежних слідчих

Прес-конференція президента Віктора Януковича була спокійною і тихою та не мала надто гострих моментів для гаранта. Про це у коментарі Тиждень.ua заявив директор соціологічної служби «Український барометр» Віктор Небоженко.

За його словами, для звичайного глядача прес-конференція виглядала досить серйозно.

«Звичайний глядач думатиме, що все серйозно, журналісти сидять за столом із президентом у палаці, задають запитання. У якійсь мірі це Янукович використав журналістів для своєї користі, а не вони його, хоча у західній культурі все навпаки», – заявив Небоженко.

Він відзначив, що прес-конференція не мала гострих кутів.

«Прес-конференція виглядала підготовленою й виглядала тихо й спокійно. Янукович знав, що не знадобиться шукати відповіді на питання, відповідей на яких у нього немає. Адже Янукович боїться вільних журналістів і незалежних слідчих – і більше нікого», – вважає політолог.

Небоженко також звернув увагу «на страх і відразу Януковича перед президентом Владіміром Путіним».

«Він із великим задоволенням розповідав про свій тяжкий шлях, про свої благородні наміри, про те, який він хороший президент, але як тільки питання було пов’язане із Владіміром Путіним, йому було важко вимовити навіть його ім’я. Зверніть увагу, він казав про угоду, що була підписана не з Путіним, а з російським народом», –зазначає політолог.

На думку Небоженка, Янукович подав кредит у сумі $15 млрд «як результат вдячності російського народу українському народу за останні 300 років».

«Відчуття не тільки втаємничості, а звичайного політичного блефу. До того ж, він уникав розмови про політичну змову й говорив здебільшого про економічні інтереси. Хоча признався крізь зуби, що в кожної сторони не до кінця розкритий економічний інтерес у переговорах і договорах. Тобто він визнав, що Росія тримає все у запасі. І в нього ще лишається маневр щодо Кремля, тобто він ще розраховує на торги з МВФ, про який він говорив не менш тепло, як про російський народ», – наголошує експерт.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.