НОВИНИ

Янукович готовий "споживати російського газу більше, ніж будь-якого іншого"

Президент Віктор Янукович заявляє, що Україна збільшуватиме закупівлі російського газу, якщо її влаштовуватиме ціна. Про це він сказав в інтерв’ю журналістам.

«Якщо буде така ціна на газ, яка буде нас влаштовувати, ми зацікавлені споживати російського газу більше, ніж будь-якого іншого, який буде дорожчий», - сказав Янукович.

При цьому він визнав, що ціна на російський газ буде змінюватись.

«Вона цілком залежить від ціни на нафтопродукти. Якщо наприклад ціна на нафту знизиться, то ціна на газ теж опуститься нижче 268,5 доларів. Тому ми записали, що ціна може переглядатись щокварталу», - пояснив Янукович.

«Вона може і збільшуватись і зменшуватись. Це можуть бути і сезонні коливання», - додав він.

Нагадаємо, міністр енергетики та вугільної промисловості Едуард Ставицький заявив, що Україна планує збільшити імпорт природного газу в 2014 році до 30-33 млрд куб. м. .

17 грудня в Москві Газпром і Нафтогаз підписали доповнення до газового контракту 2009 року, згідно з яким вартість газу для України знизиться з $410 до $268,5 за тисячу кубометрів. При цьому Газпром щоквартально переглядатиме ціну на газ для України.

Експерти відзначають, що надана Газпромом знижка на газ, при всій вигідності для України, грає на руку і Росії, оскільки дозволить збільшити обсяг продажів палива.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.