НОВИНИ

Янукович запевняє, що кризу в Україні зумовили дорогий газ, кредити Тимошенко і спад товарообігу з РФ

Президент Віктор Янукович заявляє, що економічну кризу в Україні зумовили дорогий газ, кредити уряду і падіння товарообігу з Росією. Про це він заявив в інтерв’ю журналістам.

«Три причини, які дуже впливали на економічну кризу в Україні. За великим рахунком це ціна на газ, за рахунок чого ми отримали більше $20 млрд збитків. Друге - це кредити 2008-2009 років, які тоді отримав уряд від МВФ, і нам потрібно було починати їх повертати з 2012 року. І третя причина - це значне зниження товарообігу з нашими стратегічними партнерами, насамперед - з Росією, і деякими країнами СНД», - сказав Янукович.

Нагадаємо, 17 грудня в Москві під керівництвом президентів Владіміра Путіна і Віктора Януковича відбулося засідання російсько-української міждержавної комісії. У результаті був підписаний пакет з 14 документів.

Зокрема, російський Газпром і Нафтогаз України підписали доповнення до газового контракту 2009 року, згідно з яким вартість газу для України знизиться з $410 до $268,5 за тисячу кубометрів. Доповнення передбачають, що Газпром щоквартально переглядатиме ціну на газ для України.

Експерти відзначають, що надана Газпромом знижка на газ, при всій вигідності для України, грає на руку і Росії, оскільки дозволить збільшити обсяг продажів палива.

Російський уряд також розмістить частину свого Фонду національного добробуту в розмірі $ 15 млрд. у цінних паперах українського уряду.

Що тепер повинен Київ Путіну в обмін - сторони не повідомили.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.