НОВИНИ

Путін підтвердив, що українська влада розповсюджує вигадки про газовий контракт Тимошенко

Президент РФ Владімір Путін заявив, що газовий контракт з Україною, підписаний урядом Юлії Тимошенко, був економічно обґрунтованим. Про це він сказав на прес-конференції 19 грудня.

"Ми також активно працювали з колишнім урядом України, який очолювала Тимошенко. Працювали дуже напружено в усіх напрямках. До речі, саме її уряд підписав тоді газовий контракт. І я вважав і вважаю, що цей контракт абсолютно економічно обгрунтований",- заявив Путін.

Він додав, що цей контракт повністю відповідає "нашій практиці роботи з іншими іноземними партнерами".

"Формула ціни така ж, як для всіх наших споживачів у Європі, і не потрібно тут нічого вигадувати", - сказав російський президент.

 Путін додав, що цим контрактом "ніхто нікого не душив".

"І з самого початку говорили, в тому числі і в Україні, і взагалі - то справедливо говорили, - якщо ми хочемо бути незалежними, то треба за це заплатити і вести себе як незалежна країна, і діяти за загальноприйнятими в європейській практиці, і у світовій практиці нормами", - зауважив Путін.

Путін вказав, що саме на цих нормах був заснований підписаний раніше контракт.

Нагадаємо, газові угоди між Росією і Україною укладені у січні 2009 року передбачали, що до 2020  ціна імпорту російського газу розраховується за формулою, що враховує зміну цін на мазут і газойль. При цьому як базова ціни було закладено  $ 450 за 1 тис. м³. 

11 жовтня 2011 року екс-прем'єра ЮліюТимошенко було засуджено до 7 років позбавлення волі за перевищення влади під час укладення газових контрактів з Росією.

  17 грудня Росія заявила про зниження  Києву ціни на газ за 1 тис. м³ до $ 268,5. 

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.