НОВИНИ

Мер Слов’янська організувала публічний сеанс антиєвропейської істерії зі спаленням прапора ЄС

В середу в Донецькій області відбувся автопробіг учасників донецького Євромайдану під лозунгом "Проти московських угод Януковича і Путіна". Учасники проїхали містами Донецьк - Костянтинівка - Дружківка - Краматорськ - Слов'янськ.

Активісти робили зупинки в кожному з міст і проводили невеличкі мітинги. У Краматорську одній з машин непомітно прокололи шину. Але частіше активістів зустрічали доброзичливо або нейтрально.

"Молодь кричала: "Хочу в Європу!". А стара гвардія вітала непристойними жестами. Чому ті діди й баби можуть навчити молодь? "Донбас порожняк нє гоніт?.." Є в Донецьку люди, їх не багато, які не думають так, як Чечетов, Лук'янов чи Бондаренко. Але інші вихваляються, що працюють на застарілих заводах, копанках, розкрадених цехах"- розповівучасник акції, голова тововариства імені Олекси Тихого Євген Шаповалов.

У кінцевій точці маршруту, місті Слов'янську, учасників автопробігу місцева влада заблокувала під'їзди до центральної площі сміттєвозами, втокранами та бульдозерами та зібрала на площі антимайдан із 150 прихильників курсу Януковича. Більшість - літні комуністи та держслужбовці. Вони стояли з прапорами ПР, КПУ і плакатами "Ми підтримуємо президента

Антимайдан очолили мер міста Неля Штепа та секретар міськради Олександр Самсонов. Вони засуджували Євромайдан і європейську інтеграцію країни.

Скандально відома мер Слов'янська, з'явилася перед мітингувальниками у норковій норковій шубі до п'ят і розповіла, що пенсії та зарплати вчителям на Західній Україні заробляє місто Слов'янськ. Штепа називала опозиціонерів відморозками і запевняла, що в Україні маленькі пенсії через Тимошенко.

Учасники акції лаяли європейців, "фашистів" та київський Євромайдан.

А подруга мера, яку Штепа представила як викладача університету з Донецька, взагалі схвалила дії "Беркуту" щодо розгону студентів на Майдані Незалежності в Києві.

"А туберкульоз? А тиф? А чума? - підтримала цей виступ Штепа.

Учасники автопробігу знайшли місце для парковки і відразу ж в їх сторону спрямувалися представники антимайдану.

"Натовп кинувся на нас, - розповів учасник автопробігу Роман Хузяхметов, - "Наш мер не бажає вас тут бачити", - кричали нам. Якийсь чоловік підбіг до однієї з машин, вихопив прапор ЄС і втік. Штепа сказала, що забороняє нам проводити акцію і щоб ми забиралися геть. Я відповідав, що вона порушує Конституцію. Ми ж її повідомили. На що мер сказала: "Мнє похер, валітє звідси". Нас називали геями та дармоїдами".

Агресивні прибічники влади кидалися на учасників. "Зібралися і поїхали з міста - бєгом"! - підігрівала прибічників Штепа. Тільки втручання співробітників міліції запобігло бійці. У відповідь на фразу Хузяхметова, що мер Слов'янська виступає проти президента, оскільки той підтримав євроінтеграцію, Штепа закричала: "Таких дебілів у нас ще не було!".

Після відїзду автомобілів з площі, розлючений учасник антимайдану демонстративно почав рвати і підпалювати викрадений прапор ЄС з жовто-блакитною стрічечкою. Прапор, що вже горів, чоловік шпурнув в місцевого журналіста.

"Я подзвоню усім мерам Донецької області і скажу – ось вчиться, яку ми відсіч дали цим відморозкам!" - заявила своїм прихильникам Штепа.

Нагадаємо, раніше Національна спілка журналістів України склала щорічний рейтинг представників влади та бізнесу, які порушують права журналістів і чинять тиск на ЗМІ.

Список ворогів преси очолив народний депутат Ян Табачник (Партія регіонів), що назвав у ефірі телеканалу КРТ назвав журналістів «холуями, які обслуговують своїх господарів». Серед керівників місцевих органів влади за тиск на комунальні ЗМІ у список також включена мер Слов'янська Неля Штепа.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.