НОВИНИ

Литовський політолог: Євромайдан - це хороша новина для ЄС

Протести в Україні на підтримку євроінтеграції - хороша новина для Європейського Союзу, на яку в ЄС чекали. Про це в інтерв'ю Тиждень.ua розповів литовський політолог, професор Каунаського університету ім. Вітовта Великого Гінтаутас Мажейкіс.

На думку Мажейкіса, нині Євросоюз потребує позитивних сигналів.

"Раніше хороші новини зазвичай надходили з країн Балтії, однак вони стосувалися передусім економічної сфери, тимчасом як політично добрих вістей бракувало. Можна вважати стамбульські демонстрації в червні цього року такими позитивними сигналами, оскільки певною мірою вони були зорієнтовані на ЄС. Однак Брюссель сьогодні не готовий до глибокого діалогу з Туреччиною про її вступ", - переконаний політолог.

"З Україною все по-іншому. Вона є членом Східного партнерства і разом з Грузією та Молдовою була лідером цієї програми, а тому більш цікава для європейців, аніж Туреччина. Устремління України стати асоційованим, а в перспективі повноправним членом ЄС – хороша громадянська новина, на яку в Європі дуже чекали. Я думаю, що Майдан буквально влив життя в європейські структури", - зазначив Мажейкіс.

Повний текст інтерв'ю з Гінтаутасом Мажейкісом читайте тут.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.