НОВИНИ

У Львові встановили пам’ятну дошку Юрію Шевельову

17 грудня у Львові на фасаді будинку, де проживав мовознавець Юрій Шевельов, встановлено пам’ятну дошку. Про це повідомили у прес-службі Львівської міської ради.

Як зазначено в повідомленні, 17 грудня виповнюється 105 років від дня народження Шевельова – видатного славіста-мовознавця, історика української літератури, літературного і театрального критика, активного учасника наукового та культурного життя української еміграції.

З цієї нагоди на фасаді будинку на №14 на вулиці Конопницької, у якому протягом 1943-1944 років проживав Шевельов, було встановлено пам’ятну таблицю.

Рішення про встановлення пам’ятної таблиці Шевельову було прийняте виконавчим комітетом Львівської міської ради 18 жовтня 2013 року, замовником на проектування, виготовлення і встановлення пам’ятної таблиці є управління культури департаменту гуманітарної політики Львівської міської ради.

Як повідомлялось, виконком Львівської міськради 18 жовтня прийняв рішення встановити пам'ятну таблицю Шевельову у Львові.

Нещодавно Парламентський комітет з питань культури і духовності спільно з Національною академією наук України пропонують встановити пам'ятну дошку Шевельову в Києві на будівлі Інституту літератури у центрі столиці. 

Як повідомлялось, 25 вересня регіонали і комуністи Харківської міськради проголосували за демонтаж дошки видатному мовознавцю.

Буквально через півгодини після рішення міськради троє чоловіків розбили і забрали пам'ятний знак.

Пізніше Кернес заявив, що комунальні служби міста не причетні до демонтажу пам’ятної дошки, і припустивпричетність "націоналістично налаштованих організацій".

В обласному управлінні МВС правоохоронці проводили перевірку за фактом демонтування, проте зловмисників досі не встановили.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.