НОВИНИ

Андерс Аслунд: Януковичу при владі лишилось кілька місяців

Відомий економіст, дослідник Інституту Петерсона Андерс Аслунд вважає, що поки Віктор Янукович перебуває при владі, ситуація в Україні не покращиться. Таку думку він висловив у ході конференції «Україна у Вашингтоні», передає Голос Америки.

«В Україні всі рішення приймає одна особа – президент Янукович. Як на мене, він загнав себе у кут. Поки він при владі, я не бачу можливості для покращення ситуації. Але думаю, що 3-4 місяці його там вже не буде», - сказав Аслунд.

Аслунд перелічує переваги асоціації з ЄС: реорганізація бюрократії, у довгостроковій перспективі зростання ВВП на 12%, експорту на 46%. Натомість Митний союз дасть зменшення ВВП на 4%, стверджує експерт.

«То чому Янукович не підписав угоду з ЄС? Бо не хотів звільняти Тимошенко. Не хотів втрачати контроль за судами. Думаю, що тиск Росії грав другорядне значення», - вважає Аслунд.

Економічну політику уряду України Аслунд називає жахливою. Дефолту не буде, але неконтрольована девальвація ймовірна. Він вважає, що Україні вкрай необхідні гроші МВФ.

«Я думаю, що президент Янукович не готовий запроваджувати зміни, тож замінити необхідно його. Це більш ймовірно, ніж очікування, що він стане реформатором», - резюмував Аслунд.

Нагадаємо, раніше Аслунд висловив думку, що олігархи, що змогли вижити за час президентства Віктора Януковича та зосередження бізнесу в руках його «Сім’ї», вбачають у ньому свою найбільшу загрозу, але занадто слабкі, щоб повстати публічно.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.