НОВИНИ

Rzeczpospolita: ескалація конфлікту в Україні збільшуватиме її значення для США

До останнього часу адміністрація Барака Обами розглядала ситуацію в Україні виключно як європейську проблему, проте США все більше залучаються до українських справ, оскільки це створює ще одне поле для конфронтації з Росією, - пише Rzeczpospolita.

«Приїзд американських сенаторів до України, який відбувався з відома Державного департаменту, інтерпретується як спроба посилити тиск на владу в Києві», - пише Rzeczpospolita.

«Не існує ніяких сумнівів, що Афганістан, Сирія, Іран і Північна Корея є важливішими для американців, ніж ситуація в Україні і займають вищу позицію в дискусії про пріоритети зовнішньої політики США», - сказав в коментарі виданню професор Чарльз Купчан, політолог з Джорджтаунського університету та експерт із Вашингтонської дослідницької організації – Ради з міжнародних відносин.

На його думку, в силу того, як поглиблюватиметься конфлікт в Україні США будуть все більш зацікавлені в проблемі, оскільки це створює ще одне поле конфронтації з Росією. З перспективи Вашингтона події у Києві насправді все ще розглядаються як похідні від відносин з Кремлем. «В силу ескалації конфлікту його (Вашингтону - ред.) ставка  зростатиме», - вважає експерт.

Минулого тижня група сенаторів оголосила проект резолюції, що закликає адміністрацію Барака Обами розглянути можливість запровадження санкцій проти влади в Україні.

За введення санкцій також висловлюється Державний департамент. «Ми розглядаємо усі варіанти», - заявив журналістам Rzeczpospolita урядовець нижчого рівня у Вашингтоні..

На думку Купчана, можливі санкції, якщо до них дійде, мають бути безпосередньо пов'язані з питанням порушення прав людини. Інше рішення поставить Вашингтон в двозначне становищі. На його думку, санкції з акцентом на зміну становища Києва щодо інтеграції були таким самим шантажем, як і той, що застосовує до Янукович Кремль.

Проте, експерт додає, що американську політику до України не можна розглядати окремо від російсько-американських відносин.

«Обама був винятково терплячим до Путіна», - стверджує експерт. Аж до спалаху скандалу зі Сноуденом в Білому домі домінувала філософія «перезавантаження» у відносинах з Кремлем. Для російської влади це могло бути додатковим сигналом, що Україні можна поставити жорсткі умови.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.