НОВИНИ

У ПР готують законопроект про амністію учасників протестів і відповідальних за розгін Євромайдану чиновників

У Партії регіонів закінчують підготовку законопроекту про амністію для затриманих учасників акцій протестів та відповідальних за застосування до них сили чиновників.

Законопроект готує скандальновідомий депутат від ПР – Вадим Колесніченко, пише "КоммерсантЪ-Украина".

Автор законопроекту не виключає, що крім амністії для мітингувальників, яких підозрюють у штурмі адміністрації президента 1 грудня документ передбачатиме амністію для організаторів розгону учасників акції 30 листопада.

"Проект практично готовий. Думаю, протягом тижня його можна буде внести у Верховну Раду. Цей закон ми готували під конкретні виклики часу, тому поки я не розглядав питання щодо осіб, яких ви назвали (Олександр Попов, Володимир Сівкович, Валерій Коряк – Ред.). У документі мають бути вказані конкретні статті, а мені поки не до кінця зрозуміло, що їм інкримінують. Але якщо йдеться про закон, то амністія теж не може застосовуватися вибірково - якщо вона для всіх, то для всіх", - заявив Колесніченко, зауваживши, що закон може застосовуватися лише до тих осіб, вина яких буде доведена в суді, а на це потрібно ще кілька тижнів.

В опозиції ініціативу Колесніченка назвали передчасною.

"Нам потрібно знайти не виконавців, а замовників. Влада зараз знайшла цапів відбувайлів, але вони вже дають свідчення. Коряк свідчить проти Захарченка, Попов прямо вказує на Клює ва. Потрібно йти далі, і доріжка виведе до Януковича Тоді й можна говорити про якусь амністію. Зараз це питання передчасне", - вважає заступник голови фракції "Батьківщина"Сергій Соболєв.

Як повідомлялось, 15 грудня під час чергового народного віче на Майдані, опозиція оголосила вимогу до Віктора Янукоича про негайне відсторонення секретаря РНБО Андрія Клюєва від посади, його допит, затримання і арешт через суд, оскільки саме він віддавав накази розігнати Майдан і застосовувати силу проти мирних мітингувальників.

Нагадаємо, напередодні ЗМІ опублікували частину протоколів одночасного допиту Генпрокураторою заступника секретаря РНБО Володимира Сівковича, начальника київської міліції Валерія Коряка і голови Київської міської держадміністрації Олександра Попова.

Документи свідчать про те, що Сівкович транслював вказівки секретаря РНБО Андрія Клюєва.

Раніше 14 грудня під час брифінгу генпрокурор Віктор Пшонка заявив: за розгін Євромайдану покарають секретаря РНБО Володимира Сівковича, начальника київської міліції Валерія Коряка і голову Київської міської держадміністрації Олександра Попова. Президент Віктор Янукович підписав указ про відсторонення всіх трьох на час проведення розслідування.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.