НОВИНИ

Книги року ВВС-2013 назвала своїх лауреатів

"Далекий простір" Ярослава Мельника і "Хто зробить сніг" Мар'яни і Тараса Прохаськів стали переможцями конкурсу "Книга року BBC – 2013" та "Дитяча Книга року ВВС – 2013".

Редактор Європейського Хабу Bсесвітньої служби ВВС Артем Лісс каже: "Роман Ярослава Мельника, який переміг – це антиутопія, яка досліджує питання свободи. Романіст пише про свободу бачити, уникнути світу сліпих – але водночас і про свободу уникнути світу тих, хто може бачити – і хто править сліпими. Це – теми, які піднімаються в літературі по всьому світу, і крізь призму мандрівки головного героя цей роман дуже яскраво показує, що означає свобода і яка її ціна".

"Сніг – це звичайна річ для українців взимку, але чудова книга Мар’яни і Тараса Прохаськів заслуговує на відзнаку. З неї наймолодші громадяни України дізнаються про дружбу, а також про те, як триматися разом і долати страх. Культурна програма ЄБРР стала партнером ВВС Україна для того, щоб підтримувати українську літературу, тому що ми віримо, що література є ключовою складовою демократичного суспільства, і вона починається з дитячих книг", - говорить Джонатан Чарльз, Директор з комунікацій ЄБРР.

Автор-переможець у кожній номінації отримає премію 1000 фунтів стерлінгів у гривневому еквіваленті.

Видавництва, де вийшли друком книжки переможців, отримають право використовувати логотип конкурсу "Книга року ВВС" на всіх наступних виданнях цих книжок.

Як повідомлялось, до короткого списку у номінації "Книга року BBC – 2013", що відбирався з 20 видань, увійшли три претенденти:Юрій Макаров  "За чверть десята", Ярослав Мельник "Далекий простір" та Наталка Сняданко, "Фрау Мюллер не налаштована платити більше".  

Нагадаємо, до "довгих списків" премії ВВС цьогоріч увійшло 33 видання

Цього року до журі премії "Книга року ВВС" увійшли: Віра Агеєва, професор літературознавства Національного університету "Києво-Могилянська академія", Тарас Федюк, поет, Ольга Герасим'юк, журналіст, Ніна Кур'ята, головний редактор ВВС Україна, Світлана Пиркало, радник ЄБРР з питань культури.

Премія "Книга року ВВС" була започаткована у 2005 році. З 2012 року, коли з'явилася нова номінація "Дитяча Книга року ВВС", премія проводиться у партнерстві з Культурною програмою ЄБРР.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.