НОВИНИ

  ▪   Оксана Хмельовська

Політолог: Круглий стіл можливий тоді, коли влада не дивитиметься на опозицію крізь щити "Беркута"

Для того, щоб відбувся круглий стіл між владою і опозицією потрібно, аби влада виконала хоча б частину вимог. Таку думку у коментарі Тиждень.ua висловив політолог Вадим Карасьов.

«Круглий стіл – це не барикади, тому влада не повинна дивитись на опозицію з-під щитів «Беркута», а опозиція не повинна дивитись на владу через щілини у барикадах. Формат круглого столу передбачає рівні сторони і людей в одному колі, однодумців», – вважає Карасьов.

За його словами, загальнонаціональний круглий стіл проводиться «не для того, щоб хтось когось переміг, а для того, щоб перемогла країна, щоб була вирішена гостра політична криза».

«Тому між владою, опозицією, представниками громадянського суспільства, церковними діячами, активістами потрібна рівність, яка забезпечується у тому числі й законом, не варто заганяти один одного у глухий кут. Зараз країні точно не потрібна ескалація конфлікту, адже мистецтво революції полягає й у тому, що є моменти, коли революція повинна зупинитися і трансформуватися в еволюцію», – наголошує політолог.

Проте для цього потрібно, аби влада виконала хоча б кілька вимог.

«Щоб були випущені люди із СІЗО, щоб політичні активісти не зазнавали утисків від силової машини влади. І щоб правоохоронна система захищала права громадян, у тому числі мітингувальників. Тим часом опозиція задля майбутнього України повинна розглядати владу не як суперника і тим більше не як ворога», – вважає Карасьов.

На його думку, зараз потрібно думати "не про ідею круглого столу, а про формування дорожньої карти в європейському демократичному напрямку".

Як повідомлялось, раніше лідер партії УДАР Віталій Кличко заявив, що у діалозі щодо виходу з кризової ситуації в Україні повинні брати участь представники української громадськості та Євросоюзу.

Напередодні президент Віктор Янукович запросив усі політичні сили, громадськість і священнослужителів до загальнонаціонального діалогу і заявив, що готовий особисто брати участь у такому круглому столі.

У відповідь Юрій Луценко запропонував Януковичу провести круглий стіл на Майдані.

Нагадаємо, екс-прем’єр-міністр Юлія Тимошенко закликала опозицію не вести "ніяких переговорів з бандою, ніяких круглих столів з ними: тільки негайна відставка Януковича та його оточення".

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.