НОВИНИ

У Конгресі США задумались над "законом Маґнітського" для українських чиновників

Американські сенатори розглядають законодавчі можливості відмовити українським чиновникам у візах чи заморозити їхні активи в США, у випадку, якщо в Україні продовжуватиметься ескалація насильства щодо антиурядових демонстрантів, - повідомляє Голос Америки.

Як пише видання, і демократи, і республіканці засудили жорсткі заходи, які застосувала українська влада під час протестів у Києві.

«Побоювання в Конгресі США зросли після того, як українська влада спрямувала батальйони спецназу з бульдозерами в табір протесту протягом ночі (з 10 на 11 грудня – ред.)», - пише Голос Америки.

«Ми збираємося дуже ретельно спостерігати за поведінкою Януковича», - сказав сенатор-демократ Кріс Мерфі, голова підкомітету Європи у Сенаті.

"Його поведінка протягом останніх 24 годин є неприпустимою, і якщо він продовжить використовувати бульдозери та кийки для розгону мирних демонстрацій, то можуть бути наслідки, реальні наслідки, від Конгресу," сказав Мерфі у коментарі Reuters.

"Помічники із Сенату та Палати представників повідомили, що були обговорення на рівні персоналу про відповідь Конгресу санкціями на свавілля в Україні, візовими обмеженнями чи законодавством на зразок закону Маґнітського", - пише голос Америки.

За «наслідки» для української влади висловився також і сенатор-республіканець Джон Маккейн.

«Ми будемо тримати увагу світової громадськості до української боротьби за свободу, справедливість і можливості, і ми будемо вимагати наслідків для будь-яких злочинів, скоєних проти українців, які мирно виконують свої фундаментальні людські права», - сказав Маккейн у своїй заяві.

Крім того, як повідомлялося раніше, заступник держсекретаря США попередила Януковича про санкції

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.