НОВИНИ

Уряд Німеччини: вимогою €20 млрд від ЄС Азаров відволікає увагу від своєї відповідальності за ситуацію в Україні

Уряд Німеччини відхилив вимогу про €20 мільярдів кредиту як передумову для угоди про асоціацію України з ЄС.

"Цією вимогою, як видається, український уряд хоче відволікти увагу від своєї відповідальності за актуальну та політичну ситуацію", - цитує слова віце-речника німецького уряду Ґеорґа Штрайтера інформаційне агентство Reuters.

Водночас Штрайтер знову наголосив, що двері для угоди про асоціацію з ЄС залишаються для України відчиненими.

Пов'язані з цим реформи та зростання торгівлі "допомогли б Україні у довгостроковій перспективі", додав він. Штрайтер згадав також про реформи, провести які вже давно вимагає від України МВФ і які є передумовою для надання їй кредиту. Це, за словами Штрайтера, уможливило б і макрофінансову допомогу Україні з боку ЄС обсягом 610 мільйонів євро.

Як повідомллось, прем'єр-міністр Микола Азаров, 11 грудня, заявив, що в разі підписання угоди про асоціацію з ЄС Україна вимагатиме від Євросоюзу фінансової допомоги обсягом €20 млрд.

Німецькі ЗМІ звертають увагу на те, що таке зверненя до Брюсселя з боку офіційного Києва пролунало після того, як вночі в центрі української столиці спецпідрозділи міліції вчинили спробу силового розгону Євромайдану.

Раніше перший віце -прем'єр Сергій Арбузов заявляв про те, що Україна веде переговори про надання фінансової допомоги в розмірі €10 млрд.

Нагадаємо, 21 листопада своїм розпорядженням уряд України призупинив підготовку до підписання угоди про асоціацію з ЄС та відновити активний діалог з Російською Федерацією та іншими країнами Митного союзу

Азаров запевнив, що рішення уряду не означає намірів вступити в Митний союз.

Опозиція заявляла, що відмовою від підписання угоди про асоціацію з ЄС Янукович виторгував в Росії для себе і свого оточення близько $20 млрд

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.