НОВИНИ

Янукович запрошує опозицію і громадськість до діалогу

Президент Віктор Янукович запрошує представників усіх політичних сил, святих отців, представників громадськості до загальнонаціонального діалогу. По це повідомляє прес-служба голови держави.

«Я неодноразово наголошував, що єдиний можливий шлях - це шлях примирення і порозуміння. Дії всіх сторін мають відбуватися виключно в рамках законів і Конституції України. Запрошую представників усіх політичних сил, святих отців, представників громадськості до загальнонаціонального діалогу. Я особисто готовий до участі в такому круглому столі», - йдеться в заяві президента.

«Заради досягнення компромісу закликаю опозицію не відмовлятись, не йти дорогою протистояння та ультиматумів. Запевняю, що влада діятиме виключно в рамках закону і ніколи не вживатиме сили проти мирних зібрань», - сказано в заяві.

 Водночас Янукович як гарант Конституції обіцяє «зробити все належне для нормального функціонування країни, захисту прав та інтересів кожного її громадянина, забезпечення миру і спокою в нашій державі».

Нагадаємо, екс-прем’єр-міністр Юлія Тимошенко закликала опозицію не вести "ніяких переговорів з бандою, ніяких круглих столів з ними: тільки негайна відставка Януковича та його оточення".

Екс-президент Польщі Олександр Кваснєвський вважає, що нічні події в Києві продемонстрували небажання президента Віктора Януковича до діалогу з врегулювання ситуації в країні.

Екс-глава представництва НАТО в Києві Джеймс Грін заявив, що від сьогодні з владою України потрібно розмовляти мовою санкцій.

Припинити насильство і зробити негайні кроки для відновлення довіри закликала українську владу Литва, яка головує нині у ЄС. Глава МЗС Литви наголосив, що українська влада за останній час, особливо цієї вночі, втратила багато довіри».  Міністр закордонних справ Швеції Карл Більдт вважає, що в Києві почалися репресії проти реформ.

Верховний представник ЄС з питань зовнішньої політики Кетрін Ештон висловила стурбованість тим, що міліція застосовує силу, аби прибрати мирних людей з центру Києва.

Раніше Держдеп США «висловив свою огиду щодо рішення української влади відреагувати на мирний протест на київському Майдані використанням спецпризначенців, бульдозерів та кийків, а не повагою до демократичних прав та людської гідності».

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.