НОВИНИ

Луценко кличе Януковича і трьох його попередників за круглий стіл на Майдані

Юрій Луценко запросив ініціаторів учорашнього круглого столу – колишніх і чинного президента – провести переговори на Майдані. Про це політик сказав під час прес-конференції у Національному штабі спротиву.

«Ми є легальна демонстрація, яка йде мирним шляхом і вимагаємо від влади визнати: вчорашні політичні розклади не діють. Влада має усвідомити, що народ не розійдеться, не відступить, домагаючись переформатування влади і дострокових виборів парламенту і президента. Без виконання цих вимог уже ніхто не зможе відвести людей з Майдану», - зазначив Луценко.

«Круглий стіл відбувається тут на Майдані. Я запрошую сюди усіх його ініціаторів: пана Януковича, пана Ющенка, пана Кучму та пана Кравчука. Йдіть до нас на переговори на Майдан», - запросив Луценко.

За його словами, запрошення актуальне за умови, що влада виконає чіткі й зрозумілі передумови початку переговорів: повернення спецпідрозділів у казарми, звільнення затриманих активістів, та відставка уряду.

Після подій сьогоднішньої ночі Майдан сформулював ще одну вимогу, що стосується відставки міністра внутрішніх справ Захарченка.

«Йдеться не про політичну розправу, - зазначив Луценко. - Тільки тому, що цей міністр влітку не відповів за зґвалтування міліціонерами мирної жінки у Врадіївці, зараз відбувається те, що відбувається з міліцією на Майдані. Його політична відставка є мінімальною умовою для нормалізації ситуації в українській столиці, мінімальною гарантією безпеки для мирних громадян, які вийдуть на гарантований Конституцією протест».

Крім того, як колишній міністр внутрішніх справ зазначив, що згідно регламенту «Беркут» не має жодного права бити людей по голові. Все, що робиться сьогодні, - це порушення всіх конституційних рамок і законів.

«Фактично ми спостерігаємо міліцейський путч на чолі із Захарченком у команді нинішніх очільників держави», - сказав Луценко.

Як повідомлялось, 11 грудня представник громадської організації "Євромайдан 30 листопада" Денис Шевчук заявив Леоніду Кравчуку, що його круглий стіл – фікція, оскільки рішення все одно не виконуються, після активіст покинув засідання.

Засідання загальнонаціонального круглого столу щодо врегулювання ситуації в країні під керівництвом Кравчука відбувається у холі національного палацу "Україна". У залі для глядачів одночасно проходять зйомки чергової гумористичної програми "95-й квартал".

10 грудня за ініціативою Кравчука в національному палаці "Україна" у вівторок розпочалося засідання загальнонаціонального круглого столу з обговорення пропозицій громадськості щодо відновлення політичної стабільності в Україні.

Представники опозиції повідомили, що їх на круглий стіл не запрошували.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.