НОВИНИ

Євродепутати висловили підтримку Майдану

Депутати Європарламенту висловили підтримку прагненням громадян України до асоціації з ЄС та засудили застосування сили проти мирних демонстрантів. Про це йшлося під час дебатів, які відбулися у Європарламенті 10 грудня.

Очікується, що 12  грудня за результатами дебатів європарламентарі проголосують резолюцію щодо України.

Заступник керівника політичної групи Прогресивного альянсу соціалістів і демократів Лібор Ручек під час дебатів сказав, що європейські політики "повинні допомогти українцям, які демонструють чіткий шлях до Європейського Союзу".

 Чеський політик висловив переконання, що Європарламент має визначити чітку політичну концепцію з цього питання. Він також наголосив, що на сьогодні та на перспективу ЄС має розглянути конкретні кроки із надання допомоги Україні, Грузії та Молдові у прискоренні проектів, які з’єднують їх з Європою. В особливості, депутат відзначив сфери енергетичної безпеки, візової лібералізації, розширення контактів між представниками громадянського суспільства.

У свою чергу, представник політичної групи "зелених" Ребека Гармс засудила застосування сили на вулицях українських міст під час проведення мирних акцій з підтримки європейської інтеграції країни.

"Ці молоді люди думають по європейські, тому що вони знають, що таке Європа", - зазначила німецький політик, яка прийшла на дебати з українським національним прапором.

Вона також зазначила, що запропонований в Україні формат "круглого столу" для вирішення складної суспільно-політичної ситуації, має бути по справжньому "круглим" для всіх.

 Позафракційний депутат від Румунії Адріан Северин у своєму виступі висловив переконання, що Вільнюський саміт зазнав невдачі, і "ЄС зазнав поразки у конфронтації з Росією".

 "Тому філософія нашої східної політики повинна бути змінена. Переговори з Україною, а також з Азербайджаном мають бути відновлені негайно. Відтак, Угода про асоціацію Україна-ЄС може бути підписана на наступному саміті Україна-ЄС", - переконаний Северин.

Він також наголосив на необхідності застосування фінансових інструментів з боку ЄС для надання допомоги східним партнерам.

 Водночас співголова комітету парламентського співробітництва ЄС-Україна Павел Коваль висловив захоплення від спілкування з молоддю, яку він зустрів на Євромайдані у Києві. Польський парламентарій виступив за необхідність скасування візового режиму для українських громадян.

 "Це перше, що ми, як політики, можемо зробити і відкрити таким чином двері для цих молодих українців", - зауважив представник Європейських консерваторів і реформістів.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.