НОВИНИ

  ▪   Олександр Пагіря

Андерс Аслунд: "Сім’я" Януковича свідомо погіршує бізнес-клімат в Україні

Старший науковий співробітник американського Інституту міжнародної економіки Петерсона, шведський економіст Андерс Аслунд вважає, що так звана “Сім’я” Януковича свідомо погіршує бізнес-клімат в Україні, аби «мати змогу дешево перебирати контроль над компаніями». Про це він розповів у коментарі Тиждень.ua.

Андерс Аслунд прогнозує, що економіка України буде погіршуватись, а гривню очікує девальвація більше 20%.

“Українська економіка в жахливому стані і невдовзі стане ще гірше. Існує високий ризик фінансової кризи. Фундаментальна проблема полягає в тому, що влада підтримує зависокий курс гривні. У найближчому майбутньому Україні навряд чи вдасться уникнути суттєвої девальвації національної валюти на 15-20%, або й більше. Це б покращило платіжний баланс країни і знизило надто високі відсоткові ставки, але й підірвало б банківський сектор, який безперечно містить великі валютні розриви.

На його переконання, іноземні  інвестори та підприємці поспішають залишити Україну через погіршення  умов для ведення бізнесу. Особливо ця тенденція простежується в банківській сфері.

«Головна причина втечі іноземного бізнесу з України – це жахливе середовище для підприємництва та корпоративного управління, яке свідомо погіршує “Сім’я” Януковича, аби мати змогу дешево перебирати контроль над компаніями. Ця тенденція особливо помітна у банківському секторі, де половина західноєвропейських фінансових установ вже продана “Сім’ї», а інша половина виставлена на продаж», - розповів Аслунд.

 Економіст наголосив, що важливим моментом Угоди про асоціацію з ЄС мало б стати запровадження верховенства права та захисту прав власності в Україні. Це, на його переконання, позитивно вплинуло би на розвиток української економіки.

«Багато хто у вашій державі прагне цього. Та це суперечить інтересам «Сім’ї” Януковича. Однак Митний Союз не зробить нічого позитивного для становлення верховенства права в Україні. Ринок ЄС удесятеро більший за російський, тож Угода про асоціацію та ЗВТ стала б серйозним стимулом для української економіки, в той час як високі митні тарифи на імпорт до Митного Союзу зашкодили б конкурентоспроможності і зростанню останньої», - сказав Аслунд.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.