НОВИНИ

Євродепутат: силовий розгін Майдану буде для України катастрофою

Депутат Європейського парламенту Павел Коваль наголосив на необхідності мирного врегулювання ситуації в Україні та неприйнятності застосування сили проти мирних мітингувальників. Про це він сказав на прес-конференції у Києві.

Коваль підкреслив, що зміст резолюції Європарламенту, яка обговорюватиметься у вівторок у Страсбурзі, залежатиме від того, яким чином розвиватиметься ситуація у Києві найближчої ночі.

 "Завтра в Страсбурзі розпочнеться дискусія щодо України. У нас є спеціальна резолюція, голосуванння щодо якої відбудеться у середу... Багато чого у резолюції буде залежати від того, що сьогодні вночі відбуватиметься на Майдані", - сказав він.

Він додав, що  приїхав у Київ перед засіданням у Страсбурзі задля того, щоб оцінити ситуацію зсередини.

Коваль також наголосив, що вірить у можливість політичного рішення для врегулювання ситуації в Україні.

"Я не можу уявити ситуацію, коли силою буде розігнаний Майдан. Це буде для історії України просто катастрофою за роки її незалежності... Сьогодні потрібно закликати владу до мирного вирішення проблеми. Я не можу уявити собі ситуацію, щоб Україна пішла білоруським шляхом", - сказав Коваль.

Щодо можливості європейських санкцій проти українських урядовців, Коваль зазначив, що це б виключало можливість пошуку мирного політичного рішення проблеми. "Я був би останнім, хто б говорив про санкції", - додав він.

На думку європарламентаря, санкції закрили б шлях не лише до підписання Угоди про асоціацію, а й до "нормальних політичних відносин". "Сьогодні ми можемо ще багато зробити, щоб цього не допустити", - сказав Коваль.

Нагадаємо, після силового розгону Євромайдану в Києві в ніч на 30 листопада президент Європейського парламенту Мартін Шульц закликав українську владу "слухати своїх громадян, а не бити їх"

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.