НОВИНИ

У ПР не хочуть бачити представників ЄС за круглим столом у Януковича

Круглий стіл за участі чотирьох президентів має відбуватися із представниками громадських об'єднань афганців, чорнобильців, студентських організацій, але без участі міжнародних посередників. Про це заявив депутат від Партії регіонів Володимир Олійник, якого цитує прес-служба політсили.

"Я думаю, що цей "круглий стіл" буде більш широкий, адже, окрім чотирьох президентів (екс -президенти Леонід Кравчук, Леонід Кучма, Віктор Ющенко і президент Віктор Янукович), представників влади та лідерів опозиції , сюди потрібно запросити і лідерів громадських об'єднань, афганців, чорнобильців, необхідно покликати молодіжні та студентські організації, які брали активну участь у мітингах", - підкреслив парламентар.

Водночас, на його думку, такий "круглий стіл" повинен пройти без участі міжнародних спостерігачів.

"У власному будинку ми повинні розібратися самі. Ганьба, коли приходять сусіди в нашу сім'ю і починають нас мирити або розповідати, як вийти із ситуації. Україна повинна продемонструвати, що має достатньо сил і мужності, щоб всі виниклі проблеми вирішити власними силами. Ми вже відбулися як держава, і нам не потрібно постійно звертатися до міжнародних посередників, як це пропонує опозиція", - заявив Олійник.

Нагадаємо, раніше Генеральний секретар Організації з безпеки та співробітництва в Європі (ОБСЄ) Ламберто Заннієр заявив, що ОБСЄ готова допомогти у пошуку діалогу між учасниками конфлікту, що наразі виник в Україні.

Як відомо, протести в Україні почалися після рішення уряду призупинити підготовку до підписання угоди про асоціацію. Влада України заявила, що угоду потрібно переглянути, і одночасно відновила переговори про активізацію відносин з Росією.

У ніч на 30 листопада бійці спецпідрозділу «Беркут» жорстко розігнали студентський протест на Майдані Незалежності. У результаті до вимог протестуючих про підписання угоди про асоціацію та відставку уряду додалися також вимоги про відставку міністра внутрішніх справ Вітлаія Захарченка, перевибори парламенту і президента.

4 грудня екс-міністр внутрішніх справ Юрій Луценко закликав Європу стати посередником між українськими владою та опозицією, щоб унеможливити силовий варіант розв'язку подій і уникнути міжнародної ізоляції країни.

Водночас, заступник глави зовнішньополітичної служби Євросоюзу Хельга Шмідт закликала політичні сили в Україні до діалогу для подолання політичної кризи.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.