НОВИНИ

Голова МЗС Польщі розкритикував опозицію за вимогу відставки Януковича

Міністр закордонних справ Польщі Радослав Сікорський вважає політичною помилкою вимогу відставки президента Віктора Януковича для виходу з політичної кризи в Україні. Про це Сікорський заявив в ефірі телеканалу TVN24.

«Вважаю вимогу відставки президента політичною помилкою, бо президент це та особа, яка може прийняти рішення про створення коаліційного уряду чи про підписання Угоди про асоціацію», - сказав польський міністр.

В той же час Сікорський закликав опозицію та владу до поміркованості та діалогу.

«Обидві сторони повинні продемонструвати поміркованість, зменшити свої очікування та почати розмовляти, як вийти з цього клінчу», - сказав він, нагадавши, що польська влада, як і раніше, закликає утриматися від "силового вирішення" конфлікту.

Глава польського МЗС зазначив, що українці своїми виступами за європейську інтеграцію у Києві та в інших містах засвідчили, що вони хочуть європейського майбутнього для України.

«Українська еліта стоїть перед історичним вибором. Сподіваюся, що цей тест складуть», - сказав він.

В той же час голова польського МЗС також закликав пам'ятати, що Янукович є «демократично обраним президентом».

Сікорський також наголосив, що раніше був переконаний, що Янукович насправді хотів підписати Угоду про асоціацію з Європейським союзом. «Я думав, що він хотів підписати Угоду про асоціацію, але коли дізнався про масштаб труднощів, що стоять перед неефективною та корумпованою економікою України, то почав сумніватися, - сказав він.

Нагадаємо, опозиція назвала основними завданнями Майдану звільнення політичних в'язнів, відставка уряду Азарова, дострокові парламентські та президентські вибори, підписання угоди про Асоціацію з ЄС, покарання правоохоронців, причетних до побиття демонстрантів.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.