НОВИНИ

У Москві проходить акція солідарності з Майданом

Акція солідарності з Євромайданом, узгоджена московською владою за межами Садового кільця, все-таки була проведена під посольством України.

У Москві біля посольства України пройшла акція на підтримку Майдану. На акцію зібралося близько 30 осіб.

Перед цим влада Москви погодила з прихильниками української опозиції акцію в підтримку учасників Євромайдана на 50 учасників, яка повинна була відбутися 7 грудня на Дівочому полі за Садовим кільцем.

Глава столичного департаменту регіональної безпеки Алєксєй Майоров повідомив, що акція була перенесена від посольства України, розташованого в межах Бульварного кільця.

"Ми погодили проведення акції, але оскільки у посольства України недостатньо місця, префектура Центрального адміністративного округу запропонувала перенести місце проведення на Дівоче поле, за Рахунковою палатою", - сказав Майоров.

Раніше один з організаторів заходу Алєг Козловський повідомив, що акція була запланована біля українського посольства: "В суботу, 7 грудня, з 12:00 біля українського посольства стартує акція солідарності з учасниками українського Євромайдана. Ми підтримуємо цивілізований вибір українців - на користь свободи, демократії, поваги до особистості". Взяти участь у мирному пікеті виявили бажання близько 100 росіян.

Як повідомлялось, 2 грудня в Москві при спробі провести акцію протесту біля посольства України було затримано 11 опозиціонерів, включаючи колишнього віце-прем'єра Боріса Нємцова.

За словами Нємцова, опозиціонерів звинуватили в порушенні ст. 20.2 Кодексу РФ про адміністративні правопорушення (порушення встановленого порядку організації або проведення зборів, мітингу, демонстрації). Опозиціонерам загрожує адміністративний штраф у розмірі до 30 тис. рублів або обов'язкові роботи на строк до 50 годин.