НОВИНИ

Держдеп США: Відповідальні за розгін Майдану мають постати перед правосуддям

Заступник державного секретаря США Вікторії Нуланд закликала українську владу розслідувати розгін демонстрантів на Майдані Незалежності в Києві в ніч на 30 листопада. Про це вона сказала на початку прес-конференції у Тбілісі.

«Що стосується України, вже давно час для керівництва України дослухатися до голосу свого народу і відновити шлях до європейської інтеграції та економічного оздоровлення.  Право на мирний протест повинно поважатися. Насильство чи погроза насильством є неприйнятними у демократичній державі, - заявила Нуланд.

 Представник Держдепу США наголосила, що через тиждень після розгону Майдану не було оголошено про жодного відповідального. «Відповідальні за насильство 30 листопада мають постати перед правосуддям, а затриманих потрібно відпустити. Минуло шість днів, а відповідальності немає», - сказала дипломат.

«Ще раз, голос українського народу має бути почутий. Він закликає до європейського майбутнього: це вільне і демократичне майбутнє, це підзвітне судочинство, це людська гідність і відновлення  економічного здоров'я України» - заявила Нуланд.

 Нагадаємо, ГПУ   проводить розслідування щодо інциденту на Майдані Незалежності в ніч на 30 листопада. У рамках розслідування кримінального провадження про перевищення повноважень працівниками міліції наразі підозрюваних та затриманих немає.

30 листопада близько 4-ї години ранку бійці спецпідрозділу «Беркут» розігнали Євромайдан у Києві.У столичній міліції заявили, що активістів відтіснили з Майдану Незалежності через конфлікти з комунальниками, які прийшли встановлювати новорічну ялинку.