НОВИНИ

Регіоналка: поранення журналіста від вибуху світлошумової гранати - не перешкоджання його діяльності

Голова парламентського комітету з питань свободи слова Микола Томенко впевнений, що справи за фактами нападу на журналістів на акції 1 грудня мають відкриватися за статтею 171 Кримінального кодексу - перешкоджання журналістській діяльності. Член комітету, депутат від ПР Олена Бондаренко проти. Про це йшлося на засіданні комітету 4 грудня.

На засіданні комітету ВР з питань свободи слова не було кворуму, і воно проходило в режимі обговорення. Томенко поінформував, що за заявами 12 -ти журналістів вже відкриті кримінальні впровадження, ще 11 в стадії подачі, 17 журналістів з різних обставин відмовилися подавати заяви. Справи в основному порушуються за статтею 365 КК ( перевищення влади або службових повноважень), повідомляє ЛІГАБізнесІнформ. Томенко переконаний, що мала б застосовуватися стаття 171 - "перешкоджання журналістській діяльності".

Проте, член комітету регіоналка Бондаренко виступила проти цього, звернувши увагу на те, що потрібно довести перешкоду саме журналістській діяльності. Як приклад вона зачитала інформацію про характер травми одного з журналістів на Банковій: "Постраждав від світлошумової гранати" . Вона зазначила, що у такому випадку не можна наполягати на порушенні справи за 171 -й статтею.

Томенко підкреслив, що залишається при своїй точці зору. "Перша версія повинна бути професійною... Люди були на роботі, а не гуляли там. Це очевидно", пояснив він.

Як повідомлялось, 1 грудня на Банковій відбулись зіткнення між міліціонерами та молодиками спортивної статури, які разом з бульдозером прорвали кордон міліції біля Адміністрації президента.  Опозиція назвала це провокацією.  

Понад 50 журналістів зазнали побиття і переслідувань під час висвітлень євромайданів. Більшість із них постраждали, висвітлюючи 1 грудня сутички на вулиці Банковій у Києві.

Нагадаємо, журналіст «Українського тижня» Валерія Бурлакова отримала поранення від вибуху світлошумової гранати під час сутичок біля Адміністрації президента і госпіталізована до лікарні.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.