НОВИНИ

Помер екс-президент ПАР Нельсон Мандела

На 96-му році життя помер екс-президент Південно-Африканської Республіки Нельсон Мандела. Про це повідомив президент ПАР Джейкоб Зума.

Президент країни Зума заявив, що Мандела помер без страждань  у своєму будинку в Йоганнесбурзі, де зібралися члени його сім'ї.

Два дні тому його дочка Маказіве Мандела розповіла, що її батько вже на смертному одрі, але продовжує мужньо чинити опір смерті.

У вересні Манделу виписали з лікарні, де він з червня проходив лікування від пневмонії.

Як відомо, Нельсон Мандела був одним із творців і керівників молодіжної ліги Африканського національного конгресу Південної Африки. За активну участь у русі проти расової дискримінації неодноразово піддавався арештам. 12 червня 1964 був засуджений до довічного тюремного ув'язнення "за підготовку збройного повстання з метою повалення уряду".  Він був звільнений в  1990 році після 27 -го тюремного ув'язнення.

В 1993-му році він став лауреатом Нобелівської премії миру. Цю нагороду він отримав разом з тогочасним президентом ПАР Фредеріком де Клерком за мирний перехід від апартеїду до демократичного устрою країни.   .

У 1994-му році Манделу було обрано президентом.  Пішовши з посади в 1999-му році, він продовжував вести активне громадське життя, виступаючи від імені низки правозахисних організацій.

З   2005 року Мандела був послом доброї волі ЮНЕСКО.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.