НОВИНИ

Die Zeit: російські ЗМІ і влада реагують на події в Україні безглуздими твердженнями, а опозиція – із заздрістю

Президент Путін і російські державні ЗМІ реагують на протести в Україні безглуздими твердженнями. Російська ж опозиція ставиться до подій у Києві дещо заздрісно. Про це пише у німецькій газеті Die Zeit публіцист Максім Кірєєв.

Він зазначає, що російське державне телебачення здійснює мовлення і в Україні, але має власну версію подій у Києві. "У той час як керівництво Росії утримувалося від коментарів щодо протестів у Києві (Владімір Путін вперше прокоментував протести в Україні 2-го грудня), прокремлівські медіа стріляли з усіх пропагандистських гармат", - пише Кірєєв.  На думку російських медіа, протестувальники тут або схильні до насильства, або їм за це платить опозиція, або просто не знають, про що взагалі йдеться.

«Для Першого каналу ситуація виглядає так: "Держава закликає демонстрантів до порядку, але ті, хто негайно хоче стати європейцями, нічого не хочуть чути, навіть причини, чому Україна не підписала рабський контракт з Європою", - сказала ведуча програми новин з кам'яним виразом обличчям», - пише Кірєєв.

На його думку, тимчасовим апогеєм стала півторагодинна передача вечірніх новини державної телерадіокомпанії Росія-1 у неділю. Телеведучий Дмітрій Кісельов назвав Швецію, Литву і Польщу основними рушійними силами інтеграції України до ЄС. На його думку, ця древня коаліція діє лише для того, щоб нашкодити Росії. Крім того, за словами російського телеведучого, проти цих країн успішно воював ще цар Петро І.

Під час зустрічі із президентом Вірменії Сержом Саркісяном 2 грудня, президент Владімір Путін події в Україні охарактеризував, як добре зорганізований погром.

«Слова президента та передачі на державних каналах, здається, частково дають плоди у позиції частини російського населення. Одне опитування, проведене шанованим Левада-інститутом, наприклад, показує, що 30% росіян європейську інтеграцію своєї країни-сусіда вважають «зрадою» «слов'янської єдності». Водночас трохи менше 61% респондентів не вважають Україну закордоном, а це дещо більше, ніж у випадку з Білоруссю. Лише незначна меншість – 3% висловлюються на користь європейської інтеграції для колишньої радянської республіки», - пише Кірєєв.

Серед цих 3%, зокрема, як пише оглядач, більшість опозиціонерів у Москві. "Це не тільки економічна, але й цивілізаційна справа", - заявив російський опозиціонер Алексєй Навальний. "Я підтримую ідею європейської інтеграції і для Росії", - зазначив він.