НОВИНИ

Українські лікарі поскаржились ЄС на побиття "Беркутом" медпрацівників під час надання допомоги постраждалим

Українські лікарі звернулися до європейської спільноти у зв’язку з тим, що вони не почуваються безпечно у свій країні. Про це йдеться у зверненні українських лікарів, яке зачитала заслужений лікар України Ольга Богомолець.

«Просимо європейське співтовариство надати офіційну і відповідну оцінку подіям, пов’язаним із побиттям українських лікарів під час заворушень в Україні», - йдеться в документі.

«Безпрецедентним для цивілізованої держави стали дії спецпідрозділів силових структур, які під час сутичок із протестувальниками били й калічили наших колег – лікарів у момент надання ними медичної допомоги потерпілим», – наголошується у зверненні.

За словами Богомолець, лікарів били, незважаючи на білі халати і розпізнавальні знаки у вигляді червоного хреста. Вона зазначає, що проти медиків були використані гумові кийки – їх били по голові, животу, кінцівкам. Водночас простих людей, яким надавалася медична допомога і, які часто були без свідомості, валили на землю і добивали кийками та ногами.

Українські медики глибоко обурені діями правоохоронців.

Богомолець нагадує, що насильство за всіма міжнародними нормами і законами, навіть під час війни вважається злочином, який дозволяли собі тільки нацисти.

Українські лікарі закликали європейське співтовариство звернутися до керівництва української держави з вимогою припинити насильство проти журналістів, лікарів і простих людей, з’ясувати організаторів кривавої розправи з боку влади і покарати винних у побитті людей.

За словами представника організації «Червоний хрест» в Україні, всі лікарі (близько 10) міжнародної організації «Червоний хрест» отримали різні травми.

Під зверненням підписалися: академік АМН України Любомир Пиріг, директор національного музею медицини України, професор, доктор медичних наук Вадим Шипулін, заслужений лікар Ольга Богомолець та ті лікарі, які постраждали під час протистоянь з правоохоронцями.

Кількість постраждалих громадян, за даними департаменту охорони здоров’я КМДА, близько 200 осіб.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.