НОВИНИ

Голова Freedom House закликає Захід до санкцій проти Януковича

Голова правозахисної організації Freedom House Девід Кремер закликає ввести адресні санкції проти президента Віктора Януковича і членів його сім'ї через застосування сили проти протестувальників. Про це він написав у колонці в американському виданні Washington Post.

Кремер висловив переконання, що  «Януковича ніколи не цікавила інтеграція його країни в Євроатлантичні інститути, якщо це не принесе йому особистої вигоди» .

Він стверджує, що Янукович і його сім'я використовували владу з метою збагачення.  «Збереження влади для Януковича стосується не тільки грошових міркувань. Якщо він покине свій пост, то і він сам, і його сини, та інші члени його кола стануть об'єктами розслідувань і, можливо, навіть будуть засуджені. Він може помінятися місцями з Тимошенко, яку Янукович посадив у в'язницю в 2011 році після скандального судового процесу у справі про зловживання повноваженнями», - пише Кремер.

 Він вважає, що  міністрам закордонних справ європейських країн слід наслідувати приклад Держсекретаря США Джона Керрі, який вирішив скасувати візит на засідання ОБСЄ в Києві.

«Представники західної влади, які приїжджають до Києва, повинні замість офіційних зустрічей вийти на вулиці на знак солідарності з демонстрантами. Їм також варто було б дати зрозуміти, що застосування сили проти протестувальників- а влада жорстко розігнала кілька демонстрацій в минулі вихідні - позбавить країну можливості в майбутньому укладати будь-які угоди з Європою, поки Янукович залишається президентом», - написав Кремер.

 На думку правозахисника, застосування сили «має також спричинити за собою адресні санкції в дусі Закону Магнітського, який США прийняли, щоб притягнути до відповідальності російських чиновників, замішаних в серйозних порушеннях прав людини».

 «Адресні санкції проти українських чиновників, в тому числі Януковича і його синів, можливо, є єдиним способом запобігти подальшому кровопролиттю, домогтися звільнення Тимошенко і скасування закону, що позбавляє боксера Віталія Кличка права балотуватися в президенти, а також знову дати Україні надію на інтеграцію з Заходом» , - пише президент Freedom House.

«Такі заходи також стали б величезною моральною підтримкою для сотень тисяч українців, які протестують проти другої за десять років спроби Януковича викрасти у України майбутнє», - заявив він.

Як відомо,  Адміністрація президента США може розглягути  петицію з вимогою застосувати санкції до президента України Віктора Януковича і членів Кабінету міністрів,  яка набрала понад 120 тисяч підписів.  

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.