НОВИНИ

Рада не змогла відправити уряд Азарова у відставку

Верховна Рада не змогла висловити недовіру уряду Миколи Азарова. «За» проголосували 186 народних депутатів з 226 необхідних.

Зокрема, це рішення підтримав один депутат від фракції Партії регіонів, 90 - "Батьківщини", 42 - УДАРу, 36 - "Свободи" та 17 позафракційних. Жодного голосу не дала фракція КПУ.

За відставку уряду проголосував один депутат фракції ПР – Юрій Благодир, що був обраний до Верховної Ради за списком ПР.

Комуністи заявили, що підтримують відставку уряду, але не голосуватимуть за постанову опозиції, оскільки їх не влаштовує вказана у проекті причина відставки – зупинка євроінтеграції. Комуністи заявили, що підготували свій проект про відставку уряду і збирають підписи на його підтримку.

У відповідь лідер «Батьківщини»  Арсеній Яценюк заявив, що опозиція готова проголосувати за проект комуністів про відставку Кабміну. Однак оскільки проект постанови не був зареєстрований, на голосування його не винесли.

Після провального голосування спікер Рибак спробував поставити на розгляд наступне питання порядку денного. Однак депутати від опозиції вирушили блокувати трибуну і президію ВР, і спікер терміново оголосив про закриття ранкового засідання.

Нагадаємо також, що Рада протягом цієї сесії, яка завершується 17 січня 2014 року, більше не зможе повернутись до питання відставки уряду, оскільки згідно з законодавством, це питання парламент не може  розглядати більше ніж один раз протягом чергової сесії.

Нагадаємо, опозиція заявила, що вимагатиме від президента Віктора Януковича звільнити уряд Азарова своїм указом, у випадку якщо сьогодні Верховній Раді не вдасться це зробити самій. Опозиція також блокуватиме Верховну Раду, вимагаючи призначення дострокових парламентських і президентських виборів.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.