НОВИНИ

Українські вільні профспілки приєдналися до загальнонаціонального страйку

Члени вільних профспілок України засудили дії спецпідрозділів МВС, які розігнали Євромайдан у центрі Києва 30 листопада, і приєдналися до всеукраїнського страйку. Про це на прес-конференції заявив голова «Конфедерації вільних профспілок України» Михайло Волинець.

«Сьогодні відбулося засідання «Конфедерації вільних профспілок України», де ми одностайно ухвалили рішення приєднатися до всеукраїнського страйку», - сказав Волинець, закликавши громадян України «виходити на Майдан».

При цьому присутній на прес-конференції голова вільної профспілки освіти і науки України Володимир Фундовний додав, що незалежні профспілки звернулися до міжнародних організацій для роз'яснення ситуації в Україні і попросили вплинути на українську владу.

«Ми одностайно проголосували за те, аби нашу думку передали Всесвітній конфедерації, а також МОП (Міжнародна організація праці), а також Інтернаціоналу освіти. Тобто всім міжнародним профспілковим структурам, які мають вплив, мають свою думку», - сказав він.

Нагадаємо, опозиція оголосила безстроковий мирний протест у зв'язку з силовим розгоном прихильників євроінтеграції у ніч на 30 листопада. Активісти вимагають відставки уряду і президента.

Крім того,  опозиція закликала українців приєднатися до загальнонаціонального страйку.

Як відомо, генеральний секретар НАТО Андерс Фог Расмуссен закликав всі сторони конфлікту в Україні утриматися від насильства, а українську владу - дотримуватися свободи слова і зібрань.

Раніше посли ЄС та США в Україні, а також   міністр закордонних справ Швеції і голова МЗС Польщі  закликали українців до проведення мирних акцій протесту