НОВИНИ

Посли США та ЄС закликали Захарченка не допустити повторного розгону Майдану

Посли США та ЄС в Україні закликали міністерство внутрішніх справ докласти всіх зусиль задля мирного проведення акції в Києві 1 грудня. Про це йдеться в заяві посла ЄС Яна Томбінського, оприлюдненій представництвом ЄС в Україні на сторінці у Facebook.

Повідомляється, що дипломати 30 листопада ініціювали зустріч з міністром внутрішніх справ Віталієм Захарченком і міністром закордонних справ Леонідом Кожарою.

Вказано, що посол США та ЄС - Джеффрі Пайєтт  та Ян  Томбінські, висловили їм глибоке занепокоєння надмірним застосуванням сили проти мирних демонстрантів на Майдані Незалежності. «Посилаючись на заяви, зроблені прем’єр-міністром і президентом України  на підтримку свободи вираження й мирного зібрання всіх громадян, а також їхню вимогу провести ефективне розслідування зазначених подій, ми закликали до відкритого, неупередженого та всеосяжного розслідування для безсумнівного встановлення фактів і визначення відповідальності», - йдеться в повідомленні.

«Згідно з нашими попередніми заявами, ми висловлюємо  наше сподівання на те, що усі відповідальні за акти насильства, у тому числі проти мирних протестувальників, будуть віддані правосуддю.  Напередодні демонстрації, запланованої на  1 грудня, ми закликали Міністерство внутрішніх справ України докласти всіх зусиль, щоб уникнути загострення ситуації, утриматися від перевищення застосування сили та дієво захищати безпеку і свободу мирного зібрання всіх громадян», - повідомили в представництві ЄС.

Нагадаємо, силовий розгін, акції на підтримку євроінтеграції стався близько 4 ранку 30 листопада на Майдані Незалежності у Києві.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.