НОВИНИ

США попереджають Київ про серйозні наслідки у разі застосування сили до Євромайданів

США застерігають українську владу від застосування сили проти мітингувальників за євроінтеграцію та попереджають про серйозні наслідки для двосторонніх стосунків в разі розгону євромайданів. Про це заявив посол США в Україні Джеффрі Пайєтт в інтерв'ю українській службі “Голосу Америки”.

«Для Сполучених Штатів свобода висловлювання і свобода слова і свобода преси — фундаментальні принципи. Ми постійно повторюємо, що це наш найвищий пріоритет. Повага до цих цінностей — одна з основ наших стратегічних двосторонніх взаємин. Відхід від цих принципів матиме серйозні наслідки», - заявив посол США.

  Джеффрі Пайєтт також сказав, що українська влада проінформована про позицію Сполучених Штатів:

“Ми дуже чітко пояснили і публічно, і особисто, що демонстрації які відбувалися цього тижня — це позитивний факт, який свідчить про силу демократії в Україні і його необхідно поважати", - сказав диплома.

 "Ще раз наголошую, ми переконані, що маніфестації громадських активістів, які вже тиждень відбуваються в Києві та по всій країні — дуже позитивний знак для майбутнього української демократії, це позитивний знак міцності громадянського суспільства України і це позитивний знак для президента Януковича, що його адміністрація не допустила значних проявів насилля. І дуже важливо й надалі дотримуватися цього принципу”, - наголосив посол США.

 Дипломат також засудив напади на журналістів, які сталися 29 листопада в Києві.  “Ми дуже різко засуджуємо атаки на журналістів, зокрема й сьогоднішні напади. Це дуже неприємні випадки”, - заявив посол.

Нагадаємо, раніше представництво ЄС в Україні  закликало всі сторони залишатись спокійними й утриматися від застосування сили щодо демонстрацій в Україні.  Представництво ЄС заявило, що  бере до уваги проєвропейські прагнення, які поділяє значна частина українських громадян, а також  висловила глибокий жаль з приводу нападу на журналістів, про які повідомлялося уранці 29 листопада.

В той же час генеральний прокурор Віктор Пшонка заявив, що Євромайдани не будуть розганяти, якщо вони функціонуватимуть в рамках чинного законодавства.