НОВИНИ

В Україні від рекомендованої вакцинації дітей відмовляються 4% батьків

Батьки найчастіше відмовляються від одного щеплення, якому підлягає дитина. Про це на запит Тиждень.ua повідомили у прес-службі Міністерства охорони здоров`я.

Цього року від щеплень проти туберкульозу відмовились 4-6,6%, від поліомієліту – 2-4,3%, кашлюку, дифтерії та правцю – 2,2-3,4 %, кору, паротиту та краснухи – 4,1-6%  від запланованих на щеплення осіб.

Як стверджують у МОЗ, найбільше відмовляються від щеплень у зимові та літні місяці – «через морози та літні відпустки відповідно».

«Як правило, батьки найчастіше відмовляються від одного щеплення, якому підлягає дитина. Ті батьки, які розпочали вакцинальний комплекс із трьох щеплень, рідко відмовляються від подальших щеплень», – наголошують у відомстві.

У відомстві зазначають: «коли накопичується велика кількість нещеплених дітей, відбувається так званий прорив популяційного імунітету та виникають спалахи хвороб, проти яких власне спрямовані щеплення».

«Як приклад, можна навести епідемію дифтерії в Україні в 1991-1995 роках, яка забрала життя великої кількості як дітей так і дорослих, а також багатьох залишила інвалідами через часті ускладнення (серцево-судинна та нервова системи)», – йдеться у повідомленні.

Як повідомлялось, Міністерство охорони здоров’я України з 16 жовтня по 5 листопада за результатами тендерів уклало угоди з офшорними фірмами на постачання лікарських препаратів та медичного устаткування на 40,82 млн грн.

Нагадаємо, робоча група з перегляду Національного календаря щеплень рекомендувала доповнити його трьома вакцинами. 

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.