НОВИНИ

Європарламентар: ЄС повинен жорсткіше поводитися із Росією

Євросоюз повинен розробити більш чітку і жорстку позицію щодо Росії, і призупинення Угоди про асоціацію з Україною є найкращим прикладом цього. Таку думку висловила співголова групи "зелених" Європейського парламенту, німецький депутат Ребекка Гармс у своїй статті для німецької газети Die Zeit.

“Україна вже давно розглядається як найбільш перспективна країна на сході Європейського Союзу. Київ мав стати символом, що ЄС може об’єднатися із цими країнами і не віддати їх під контроль Путіна. В Україні, незважаючи на всі труднощі, зростали ніжні паростки демократії», - пише європарламентарка.

Проте, зазначає політик, все сталося не так як планувалося, оскільки Київ вирішив припинити підготовку до підписання угоди про асоціацію.

«Хоча учасники переговорів у Брюсселі все ще прагнуть знайти компроміс - і це добре, але чи будуть вони мати успіх у цьому, більш ніж сумнівно», - вважає Хармс.

Водночас депутат нагадала, що Юлія Тимошенко потребує медичної допомоги.  «Її стан, це я знаю зі свого візиту до неї у в'язницю та від її дочки, стає ще більш загрозливим. У цілому ситуація в Україні постійно погіршується. Мої друзі кажуть мені, вона ще гірша, ніж за президента Кучми», - пише європарламентар.

Хармс вважає, що важливішим, ніж суперечки щодо можливо втрачених шансів у минулому, є питання, чому ЄС не в змозі представити щось на противагу систематичному тиску та пропозиціям з боку Москви. Навіть накладені Москвою торговельні обмеження для українських товарів були лише різко розкритиковані, залишившись для Москви без наслідків. «Це безсилля ЄС проти політики інтересів Владіміра Путіна є жахливим після років переговорів щодо Угоди про асоціацію. Європейський вплив на сході буде відчуватися лише тоді, коли ЄС утвердиться проти російської влади», - наголосила Ребекка Хармс.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.