НОВИНИ

Кличко: Янукович торгується з ЄС, як сомалійські пірати

Голова партії УДАР Віталій Кличко заявляє, що умови, які сьогодні виставляє українська влада Європейському Союзу, є неприпустимими та принижують Україну. Про це він сказав на прес-конференції у Вільнюсі, повідомляє прес-служба партії.

"Ті торги, які сьогодні влаштовує Янукович, вимагаючи від Європи 160 мільярдів євро, демонструють звичний для його влади підхід - обман, шантаж, здирництво. Це неприпустимо - не виконавши умов ЄС ще й вимагати якісь астрономічні суми. Вже уявляючи, на що їх можна розтягнути. Це принизливо для українського народу", - сказав Кличко.

Він також, зокрема,   згадав про ініціативу компенсації втрати через газовий контракт, який підписала екс-прем’єр Юлія Тимошенко, в обмін на  її лікування  за кордоном.

«Це нагадує мені сомалійських піратів. В обмін на ув’язнених або захоплених у полон – гроші», - сказав Кличко.

Кличко наголосив, що Україні необхідні гроша на проведення реформ, як ключових складових євроінтеграції.

Нагадаємо, Інститут досліджень і прогнозування НАНУ оцінив потенційні витрати на адаптацію законодавства України до законодавства ЄС у €156,29 млрд, пізніше округлені до €160 млрд.

Єврокомісар з питань розширення та європейської політики сусідства Штефан Фюле вважає, що заявлена сума у €160 млрд є завищеною та непропорційною.

Раніше голова МЗС Польщі вказав, що Європейський Союз надає фінансову допомогу в обмежених обсягах, протедопомагає залучати іноземні інвестиції.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.