НОВИНИ

Молдова парафувала угоду про асоціацію з ЄС

28 листопада у Вільнюсі на саміті «Східного партнерства» відбулося технічне парафування угоди про асоціацію Молдови з Європейським союзом.

З молдовської сторони підпис на кожній з понад 900 сторінок тексту угоди поставила міністр закордонних справ і європейської інтеграції Наталія Герман.

Заступник міністра економіки країни Октавіан Калмик парафував частину угоди, що стосується входження Молдови у зону вільної торгівлі ЄС.

Офіційна церемонія парафування угоди відбудеться 29 листопада, коли свої підписи під документом поставлять прем'єр Молдови Юрій Лянке і верховний представник ЄС із зовнішніх справ та без пекової політики Кетрін Ештон.

Молдова і ЄС сподіваються підписати угоду про асоціацію не пізніше осені 2014 року, при чиному складі Європарламенту та Єврокомісії.

У Кишиневі сподіваються, що в ці ж терміни буде прийнято рішення про лібералізацію візового режиму для молдовських громадян. 

Нагадаємо, раніше у Вільнюсі відбулося технічне парафування угоди про асоціацію Грузії з Євросоюзом, підписання якої  очікується до вересня 2014 року.

Під час саміту у Вільнюсі також планувалося підписання угоди про асоціацію між Україною та ЄС, проте  21 листопада Кабінет міністрів призупинив процес підготовки до укладання угоди про асоціацію з ЄС.

В оновленому проекті підсумкової декларації Вільнюського саміту учасників ініціативи «Східне партнерство» залишили згадку про можливе підписання угоди про асоціацію з Україною.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.