НОВИНИ

Ельмар Брок: Ми були надто наївними, вважаючи, що Росія діятиме в рамках міжнародного права

Голова комітету у закордонних справах Європарламенту Ельмар Брок під час свого виступу у литовському парламенті під час зустрічі голів комітетів у закордонних справах Європейського Союзу та Парламентського Форуму за Демократію «Парламенти для демократії: до більш амбіційної глобальної співпраці» заявив, що лише трансформаційний процес є умовою для майбутнього успіху країни та досягнення кращої економічної та соціальної ситуації у ній.

«Можливо ми були не надто швидкими, щоб протистояти російському тиску і були надто наївними, думаючи, що Росія гратиме в рамках міжнародного права. Це урок, який треба вивчити. Я думаю, що ЄС має саме зараз, за стільки років після розширення, створити свою єдину політику щодо Росії», - заявив Брок.

«Тиск Росії на наших східних сусідів показує, що ми маємо стати кращими», - вважає він.

Брок ще раз нагадав, що шлях, яким хоче йти країна – це її суверенне рішення.

На його думку, ЄС треба тримати двері відчиненими, але й очі також.

«Те, що відбувається в Україні в ці дні є хвилюючим, протистояння між проєвропейськими та консервативними партіями розділяє країну. Нам треба мати інтенсивний діалог та підтримувати проєвропейські сили», - вважає політик.

У своєму виступі Ельмар Брок також нагадав про економічне та соціальне життя росіян: «Коли я дивлюся на те, в якій ситуації живуть росіяни за п’ятдесят кілометрів від Санкт-Петербургу чи Москви, я маю сказати, що на щастя це не майбутнє українського народу».

Порівнюючи Україну із Польщею, з якою Київ перебував на одному рівні двадцять років тому, європарламентар заявив, що «це показує, що процес трансформації не є питанням коштів, як це намагається довести український уряд, а трансформаційний процес – це умова  для майбутнього успіху країни та кращих економічної та соціальної ситуації». На його думку, саме це є інвестицією в майбутнє.

«Вільнюс – це не кінець шляху», - заявив політик. «Можливо, хтось сперечатиметься, що наші партнери (Молдова, Україна та Грузія – ред.)  роблять надто малі та повільні кроки. Але для  трансформації потрібен час. Важливі кроки було зроблено у Молдові, Україні та Грузії. Політичної волі забракло в українському випадку», - нагадав Брок.

Він також процитував члена моніторингової місії Європарламенту до України Пета Кокса: «українська влада не розуміє, що ми Європа цінностей, а не ціни». Саме ці цінності, на його думку, і творять трансформацію. Він також нагадав, що в українських інтересах зупинити свою залежність від Росії, бо вона не лише економічна, а й політична.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.