НОВИНИ

Міжнародний експерт: Заради перемоги на виборах-2015 Янукович заганяє економіку в глухий кут

Старший науковий співробітник Інституту Петерсона з міжнародної економіки та головний експерт з української економіки в США Андерс Аслунд вважає, що після призупинки євроінтеграції, головне для Віктора Януковича питання - як перемогти на виборах 2015 року, а не вирішити проблеми економіки. Про це Аслун заявив в інтерв’ю «Українській правді».

За словами Аслунда, для перемоги Януковича на президентських виборах 2015 року «можливостей існує набагато менше».

«А після Євромайдану демократія в Україні буде набагато сильнішою, ніж це здавалося лише тиждень тому…А сам Янукович зараз в глухому куті. Дивно, як він цього сам не розуміє! Це-економічний глухий кут. Цифри жахливі. Україні потрібна девальвація гривні наступного року. При чому якомога швидше», - наголосив експерт.

Він не зміг спрогнозувати необхідну глибину девальвації, оскільки вона залежить від того, як і коли її будуть робити, але назвав реальний курс гривні до долара, який наразі є в Україні - 9,5-10 грн за долар.

«Але якщо девальвація відбуватиметься під тиском нових факторів - наприклад, труднощів України з погашенням держборгів, то знецінення (гривні, – Ред.) може відбутися набагато швидше і безконтрольно. У разі паніки глибина може досягати до 50%», - вважає Аслунд.

Проте, за його словами, девальвація неприйнятна для Януковича, тому що «вона непопулярна серед людей, які нібито відчують себе біднішими».

«Насправді, люди вже «бідніші», - наголосив економіст.

Він вважає, що якщо Янукович не погодиться на девальвацію, він програє вибори, але «це не входить в його плани».

«Якщо він не піде на девальвацію і підвищення тарифів, то відбудуться драматичніші процеси. Станеться бурхлива фінансова криза. Ця криза станеться пізніше, ніж очікується, але розвиватиметься набагато швидше, ніж можна передбачити. І чим пізніше вона почнеться, тим гірше відбуватиметься.

Читайте також: Неочікуване «покращення»: економіка входить у піке

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.