НОВИНИ

Андерс Аслунд: Янукович хотів нічого не робити і отримати від ЄС політичний приз, але програв

Старший науковий співробітник Інституту Петерсона з міжнародної економіки та головний експерт з української економіки в США Андерс Аслунд вважає, що Віктор Янукович не хоче підписувати угоду про асоціацію з ЄС. Про це Аслун заявив в інтерв’ю «Українській правді», коментуючи призупинку євроінтеграції владою України.

«Це виглядає погано. Я очікував, що Янукович приїде до Вільнюса без остаточного вирішення всіх питань, сподіваючись, що він зможе залишити Тимошенко у в'язниці і отримати підпис Євросоюзу під Угодою про асоціацію. Але зараз видно, що це він особисто не хоче підписувати угоду з ЄС. І проблема - не в Тимошенко, а в самому Януковичі та Росії», - зауважив Аслунд.

Він вважає, що у питанні Юлії Тимошенко ЄС дотримується принципу, що не можна тримати у в'язниці лідерів опозиції без законних на те причин.

«І що в таких реаліях було робити Заходу? Очевидно, що якщо закрити очі на Тимошенко у в'язниці, то завтра і Кличко позбавили б права балотуватися через зміни податкового кодексу, і проти Яценюка порушили б якусь справу», - вважає експерт.

За його словами, «Янукович хотів отримати політичний приз і нічого не робити».

«Урок, який надав йому ЄС, полягає в тому, що для підписання угоди важливе виконання принципів…ЄС має можливості впливати на поведінку партнера до підписання угоди - і в Європи залишається набагато менше важелів вже після підписання. Але, насправді, це програш Януковича, що він не зможе підписати асоціацію. І йому немає сенсу розраховувати на поблажки: ЄС і далі наполягатиме на виконанні умов - звільнення політичних лідерів та прийнятті закону про прокуратуру», - підкреслив Аслунд.

Як повідомлялось, підписання угоди про асоціацію планувалося під час саміту Східного партнерства у Вільнюсі 28-29 листопада, але 21 листопада Кабінет міністрів призупинив процес підготовки до укладання угоди про асоціацію з ЄС.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.