НОВИНИ

Фюле: Угоду про асоціацію підпишуть, як тільки Україна буде готова

Угода про асоціацію між Україною та Європейським Союзом може бути підписана, щойно Київ буде до цього готовий. Про це заявив єврокомісар із питань розширення та Європейської політики сусідства Штефан Фюле у четвер у Вільнюсі в ході бізнес-форуму в рамках саміту Східного партнерства.

"Ця пропозиція все ще важлива. Угода про асоціацію може бути підписана тоді, коли Україна буде до цього готова", - сказав він.

Коментуючи рішення уряду України призупинити підготовку до підписання Угоди про асоціацію, Фюле сказав: "Дуже неприємно. Розчарування не лише з боку ЄС, а й з боку українців".

Він також зазначив, що підписання цієї угоди дало б чіткий сигнал інвесторам, що Україна серйозно налаштована на модернізацію.

"Це створило б унікальну можливість згорнути тенденцію зменшень інвестицій і скористатися новими перспективами розвитку переговорів із Міжнародним валютним фондом", - сказав Фюле.

Єврокомісар також наголосив, що Європейський Союз і раніше залишається на своїх позиціях про необхідність забезпечення зростання добробуту громадян України і назвав цю позицію ЄС "жорсткою і впевненою".

Фюле запевнив, що ніхто не ставить Україну перед вибором між поглибленням співпраці з Росією чи Євросоюзом.

"Немає вибору між Росією і ЄС... Ніхто не просить Україну відкликати традиційні угоди з Росією", - сказав він.

Нагадаємо, 21 листопада Кабінет міністрів призупинив процес підготовки до укладання угоди про асоціацію з ЄС.

В інтерв'ю українським телеканалам Віктор Янукович заявив, що братиме участь у Саміті «Східного партнерства» у Вільнюсі 28-29 листопада, але буде готовий підписати угоду про асоціацію тоді, колиумови підписання влаштовуватимуть обидві сторони.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.