НОВИНИ

Кваснєвський про переговори ЄС-Україна-Росія: ЄС веде переговори без «хрещених батьків» чи «тіток-компаньйонок»

Мені важко собі уявити, щоб можна було знайти спільну мову ЄС з Росією, яка хоче мати Україну в Митному союзі, а в майбутньому і в Євразійському союзі, - заявив представник місії Європарламенту, екс-президент Польщі Алєксандр Кваснєвський.

На думку Кваснєвського, на саміті у Вільнюсі не дійде до інтеграції України з ЄС, бо через економічний шантаж Росії та катастрофічний стан української економіки, Янукович не зможе дозволити собі прийняти таке рішення. ЄС, незважаючи на заяви і благі наміри, не виробив для України пропозицію, яка б компенсується в найближчій перспективі збитки, пов'язані із поворотом на Захід.

Політик  також відкинув пропоновану Києвом можливість тристоронніх переговорів ЄС-Україна-Росія.

«ЄС веде переговори з країнами-кандидатами як із суверенними суб'єктами, якщо вони вирішують, що хочуть вести ці переговори, але окремо, без присутності свідків, без присутності хрещених батьків чи тіток-компаньйонок, бо яка була б роль тієї третьої країни?», запитує екс-президент. І додає: «Мені важко собі уявити, щоб можна було знайти спільну мову ЄС з Росією, яка хоче мати Україну в Митному союзі, а в майбутньому і в Євразійському союзі».