НОВИНИ

Rzeczpospolita: саміт Росія-ЄС не відбудеться у грудні через зіпсований Москвою саміт у Вільнюсі

Росія єдина країна, з якою ЄС зустрічається два рази на рік – у червні та грудні, проте цьогорічний грудневий саміт перенесуть аж на кінець січня через зіпсований Москвою саміт Східного партнерства у Вільнюсі. Про це пише Rzeczpospolita.

ЄС не має наміру переходити до порядку денного відносин з Росією.

«Брюссель не планує традиційного двостороннього саміту (саміту Росія-ЄС – ред.) у грудні. Спогади про зіпсований Москвою саміт Східного партнерства у Вільнюсі будуть в той час ще надто свіжі», - пише Rzeczpospolita.

Досі саміти Росія-ЄС завжди припадали на червень і грудень. Росія є єдиною країною, з якою ЄС зустрічається аж два рази на рік. Цього разу цю звичку буде вперше порушено. «Неможливо було визначити дату на грудень. До зустрічі дійде аж наприкінці січня 2014 року», - неофіційно заявив "Rzeczpospolita" європейський дипломат.

На думку видання, причиною проблем з календарем не може бути той факт, що Литва головує до кінця року в ЄС і Владіміру Путіну було б складно зустрічатися з Далією Ґрібаускайте як рівний з рівним.

«На самітах з третіми країнами ЄС представляють керівники спільних інституцій, чи голова Європейської ради Герман Ван Ромпей і президент Єврокомісії Жозе Баррозу, з яким Путін вже багато разів зустрічався. На цей раз, однак, контекст зовсім інший. Вже в четвер (28 листопада – ред.) починається саміт Східного партнерства, який, через тиск з боку Росії, закінчиться відсутністю угоди про асоціацію з Україною. І це ще не кінець. Москва в найближчі місяці, швидше за все, чинитиме тиск на Грузію і Молдову,які ратифікують свої угоди у Вільнюсі, а потім звісно ж хотітимуть підписати.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.