НОВИНИ

  ▪   Вікторія Матола

Політолог: Янукович поміняв євровибір на вибори-2015 і став президентом частини українців

Намагання Віктора Януковича переобратися у 2015 році стало чи не основною причиною призупинки інтеграційного курсу. Про це в коментарі Тиждень.ua заявив політолог Вадим Карасьов.

«У влади змінилася методологія між позиціями - вибір і вибори. Спочатку йшлося про євровибір, а потім – про вибори 2015 року. А тепер все розвернулося навпаки», – зазначив експерт.

«Намагання переобратися в 2015 році стали чи не основною обставиною призупинки євроінтеграційного курсу. І в своєму зверненні (телезвернення, оприлюднене 25 листопада. - Ред.) Янукович фактично апелює до своїх виборців – соціально-знедолених працівників промислових підприємств Сходу і Півдня України, до так званої консервативної частини суспільства, яка як і влада з певними засторогами, острахом дивиться на рух в сторону Європи… І в цьому влада і суспільство діляться не на Схід і Захід, а на модернову частину, яка виступає за швидше підписання угоди, і на консервативну», – вважає Карасьов.

Як зазначає політолог, «щоб виграти вибори-2015, Янукович поставив на консервативну частину суспільства».

«Подивіться уважно на месиджі в телезверненні (Януковича. – Ред.). Він апелює до своїх традиційних патерналістських прошарків, до свого електорату», – зауважує Карасьов.

І додає, що перед виборами Янукович стає президентом «вже не всіх громадян, а намагається бути президентом своїх виборців, щоб отримати підтримку та переобратися».

«Головне для влади сьогодні – вибори 2015 року, а не євроасоціація, яка ускладнює виборчу кампанію і ситуацію в Україні. Очевидно напередодні виборів влада не знає, що робити, тому вирішує натиснути на паузу, почекати 2015 рік, переобратися, а потім, отримавши новий мандат, нову легітимність і відповідне поле для маневрів, вирішувати, що робити з інтеграційними проектами та вибором України», – зазначив Карасьов.

Нагадаємо, президент Віктор Янукович п'ять днів не коментував рішення Кабміну про призупинення підписання угоди про асоціацію з ЄС. 26 листопада він дав в інтерв'ю українським телеканалам, під час якого заявив, що угода про асоціацію з Євросоюзом буде підписана, коли умови підписання влаштовуватимуть обидві сторони.

Щодо участі у президентських виборах 2015 року він зазначив, що визначиться після того, як порадиться з людьми.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.