НОВИНИ

Міліція призупинила розслідування вбивства двох мерів Криму

Слідству стало відомо ім'я підозрюваного у вбивстві селищного голови Сімеїзу Кирила Костенка. Проте досудове розслідування зупинено, оскільки місцезнаходження підозрюваного невідоме.

Про це йдеться у відповіді на депутатське звернення народного депутата Льва Миримського, в якому той просив МВС проінформувати про хід розслідування резонансних вбивств у Криму.

"Під час досудового розслідування встановлено особу, яка вчинила цей злочин. Досудове розслідування у кримінальному провадженні зупинено на підставі п. 2 (підозрюваний переховується від органів слідства та суду з метою ухилення від кримінальної відповідальності і його місцезнаходження невідоме) ч. 1 ст. 280 КПК України у зв'язку з розшуком підозрюваного", - йдеться у відповіді, підписаній міністром Віталієм Захарченко.

Як випливає з документа, аналогічна ситуація склалася і з розслідуванням вбивства селищного голови Новофедоровки Олега Колодяжного.

"Під час досудового розслідування встановлено особу, яка вчинила вказане кримінальне правопорушення… В даний час досудове розслідування у кримінальному провадженні зупинено на підставі п. 3 (необхідність виконання процесуальних дій у рамках міжнародного співробітництва) ч. 1 ст. 280 КПК України у зв'язку з необхідністю екстрадиції підозрюваного", - йдеться у відповіді МВС.

Що ж до смерті сільського голови Веселого Ігоря Юшко, то міліцією були прийнято рішення про відмову в порушенні кримінальної справи "за відсутністю складу злочину". З таким рішенням погодилася і прокуратура.

За фактом смерті мера Малого Маяка Леоніда Малика відкрито кримінальне провадження за ч. 1 ст. 120 Кримінального кодексу - доведення до самогубства. Цю справу розслідує Київський райвідділ міліції Сімферополя. "В даний час проводяться необхідні процесуальні дії, а також відповідні судові експертизи…, за результатами яких буде прийняте законне рішення", - стверджують в МВС.

Що ж до вбивства мера Феодосії Олександра Бартенєва, то в міністерстві лише відзначили, що за фактом проводиться досудове розслідування за п. 6 ч. 2 ст. 115 Кримінального кодексу - умисне вбивство. Справа, відкрита Феодосійським міськвідділом міліції, зараз знаходиться у провадженні слідчого управління кримського главку МВС.

У наглядовому відомстві республіки підтвердили, що "в кримінальних виробництвах за фактами умисних вбивств Костенка і Колодяжного в даний час встановлені конкретні особи, які обгрунтовано підозрюються у скоєнні зазначених злочинів, досудове слідство по них зупинено у зв'язку з необхідністю встановлення місцезнаходження підозрюваних". Досудове слідство за фактом вбивства Бартенєва триває.

Нагадаємо , з 2010 року в Криму загинули не своєю смертю вже п'ять місцевих голів.

Так, в 2010 році був убитий селищний голова Новофедоровки (Сакський район Криму) Олег Колодяжний, в нього випустили 14 куль з автомата.

У 2011 році від пострілу в серце з мисливської рушниці помер голова Веселого (Судакський регіон) Ігор Юшко.

У 2012 році з третього поверху неврологічного відділення лікарні ім. Семашко випав мер Малого Маяка Леонід Малик.

У 2013 році був розстріляний з автомата селищний голова Сімеїзу Кирила Костенка, також помер від пострілу з обрізу мер Феодосії Олександр Бартенєв.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.