НОВИНИ

  ▪   Оксана Хмельовська

Українські Євромайдани відбулися у понад 20 країнах світу

23-25 листопада у різних країнах світу відбулися акції солідарності з українцями, які виступають проти рішення влади України призупинити процес підготовки до асоціації з Євросоюзом.

Один із перших мітингів відбувся 23 листопада у Лондоні. Більше сотні українців, що живуть у Великобританії, взяли участь у мітингу за європейську інтеграцію України біля будівлі британського парламенту у Вестмінстері. Учасники акції тримали гасла "Брюссель! Не здавай Україну!", "Путін, руки геть від України!".

Лондон

Найбільше мітингів пройшло у Польщі. 23 листопада у Кракові на акцію вийшло більше 250 небайдужих. Йдучи вулицями міста вони співали пісню "Україно!" Тараса Петриненка, "Рідна мати моя".

Краків

Ще в одному польському місті Ополе підтримати євроінтеграцію України вийшли студенти.

Ополе

Наступного дня хвилю українських Євромітингів підхопили Вроцлав, Жешув, Познань і Щепинь. Наймасовішою акція була у Любліні: на ній зібралося понад 200 людей.

Люблін

23 листопада ініціативу проявили студенти, які навчаються у римських університетах. Молодь написала відкритого листа підтримки учасникам Євромайдану у Києві. Одночасно листа опублікували у «Фейсбуці». Наразі українці в Римі планують розширити географію Євромайдану в Італії. Обіцяють долучити до акції інші міста.

«Дорогі наші співвітчизники, ми закликаємо вас висловити свою переконливу позицію щодо шляху, яким повинна рухатися Україна. Виходьмо на майдани й площі без партійних знамен і пустих обіцянок. Давайте пояснимо тим, хто вдягнув на себе корону, що говорить народ, і його потрібно слухати. На нашому боці правда і з нами Бог», - закликала активістка української громади в Італії  Людмила Крижановська.

Рим, Італія

Досить численний мітинг пройшов і в Мілані.

Мілан

24 листопада у столиці Франції – Парижі, поблизу Ейфелевої вежі, також відбувся Євромайдан. Близько 300 людей на площі Прав людини підтримали прагнення громадян України до євро інтеграції.

Париж

24 листопада кілька мітингів пройшло й у Німеччині, зокрема у Мюнхені, Берліні й Франкфурті-на-Майні. У Мюнхені близько сотні протестувальників тримали плакати з написами "Хто бореться може програти, а хто не бореться вже програв".  Учасники цього мітингу мають намір надіслати офіційного листа до Ангели Меркель та Штефана Фюле.

Франкфурт-на-Майні, Німеччина

Аналогічні протести відбулися у Чехії, Франції, Ірландії, Іспанії, Потругалії, Австрії, Угорщині тощо. Зокрема, власний Євромайдан зібрали українці в Празі. Біля церкви Св. Климентія неподалік Карлового мосту зібралися близько 150 осіб, які рушили празькими вуличками до курантів на Староміській площі. У Відні біля колони Святої Трійці зібралися також близько 150 осіб. 

У найбільших містах Норвегії пройшли акції на підтримку європейської інтеграції України – в Бергені і Осло.

Свій мітинг провели українці у Швеції. У Стокгольмі українці заспівали гімн і засвіти свічки у роковини Голодомору.

Акція відбулася і біля будівлі Європарламенту у Брюсселі. Під час акції українці тримали в руках прапори України та ЄС, надувні кульки синього та жовтого кольору, а також гасла: «Україно, вставай! Ми з тобою!», «Ми – за європейське майбутнє!», «Євромайдан Брюссель».

Перед присутніми виступив з промовою ректор Українського католицького університету Борис Гудзяк.

«Я з вами, щоб засвідчити те, що Господь нас не залишить», - сказав він, наголосивши на тому, що європейський вибір є важливим для розвитку України, і має стати запорукою від повторення трагедій, які відбувалися за радянських часів.

Також протестували українці й навпроти штаб-квартири ООН у Женеві. 

Акцію на підтримку Євромайдану влаштували й у Вашингтоні. Кілька десятків людей із плакатами та українською символікою зібралися біля посольства України. Небайдужі українці організувалися через соцмережі. На мітингу співали та закликали президента України повернутися до євроінтеграційного курсу.

Вашингтон

Окрім столиці США, мітинги пройшли у Чикаго, Бостоні, Пармі, Лос-Анжелесі й Сан-Франциско. Зокрема біля Постійного представництва України при ООН у Нью-Йорку українці також вимагали негайного відновлення курсу України на Європу. Як повідомили активісти цього заходу, на Євромайдан у Нью-Йорку прийшло близько 200 людей.

Нью-Йорк

Сан-Франциско

На цьому контингенті за євроінтеграцію мітингували й в Канаді, зокрема у містах Едмонтон, Ванкувер, Вінніпег.

Едмонтон

Особливо численною акція була у Торонто. 

Торонто

Крім того, акції на підтримку євроінтеграції України відбулися у Південній Кореї та Індії.

Південна Корея

Сеул, Індія

Українців підтримали й східніші сусіди - невеличкі мітинги пройшли у Грузії, Ізраїлі.

Грузія

Ізраїль

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.